1 liga siatkówki: BAS Kombinat Budowlany wygrał w Kobyłce

dziendobrybialystok.pl 3 godzin temu

Bardzo udany był wyjazd zawodniczek BAS Kombinat Budowlany Białystok do Kobyłki. Nasze zawodniczki zainkasowały 3 punkty gładko wygrywając z gospodyniami z Kobyłki 3:0. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana najskuteczniejsza siatkarka BAS Natalia Bandurska. Gładka wygrana do zera może sprawiać wrażenie, iż BAS wygrał bez trudu tymczasem w pierwszym i trzecim secie walka trwała bardzo długo. W pierwszym secie miejscowe na samym początku gry wyszły na wysokie prowadzenie 6:1. Zaskoczone przyjezdne opanowały nerwy i zaczęły odrabiać straty i gwałtownie zmniejszały straty do wyniku 6:8. Przy stanie 10:12 białostoczanki zaczęły seryjnie punktować i wyrównały stan meczu do 12:12, a potem wyszły na prowadzenie 16:13. BAS stopniowo powiększał przewagę prowadząc już 20:15. Wydawało się, iż tego seta BAS ma już pod kontrolą, ale było to tylko złudzenie, bo tym razem to miejscowe zdobyły 5 punktów pod rząd doprowadzając do stanu 20:20. Białostoczanki jeszcze raz zerwały się wychodząc na prowadzenie 23:21 i 24:22, ale miejscowy doprowadziły do remisy 24:24. Ostatnie słowo należało jednak do BAS-u, który po 26 minutach walki wygrał 26:24. W drugim secie białostoczanki rozpoczęły bardzo mocno wychodząc gwałtownie na prowadzenie 7:1. Sześciopunktowa przewaga BAS-u rosła do stanu 5:11. Miejscowe podjęły próbę odzyskania inicjatywy odrabiając straty do 11:15. Potem jednak znowu s