1 liga siatkówki: REA BAS Białystok zaliczył kolejną wygraną

dziendobrybialystok.pl 3 godzin temu

Kolejną wygraną zaliczyli siatkarze REA BAS Białystok. Ekipa Łukasza Jurkojcia wygrała 3:1 na wyjeździe w meczu 4. kolejki pierwszej ligi z Olimpią Sulęcin. Szczególnie zacięty był drugi set, w którym nasi zawodnicy przegrali do 23. W pozostałych przewaga BAS była bezdyskusyjna co zapewniło naszej ekipy zdobycie 3 punktów. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Dawid Gruszczyński. Gospodarze nie byli faworytem tego spotkania: w trzech dotychczas rozegranych meczach zaliczali same porażki zdobywając tylko jeden punkt po 2:3 z zespołem Mickiewicz Kluczbork. Białostoczanie z kolei nie doznali dotąd smaku porażki. Białostoczanie rozpoczęli mecz wręcz imponująco. Skuteczny serwis Tomasza Pizuńskiego wyprowadził BAS na pięciopunktowe prowadzenie. Miejscowi próbowali odrabiać straty zmniejszając je do stanu 5:8, ale potem goście znowu odskoczyli do stanu 10:5. Siatkarze ze stolicy Podlasia kontrolowali sytuację na parkiecie wygrywając pewnie do 14. W drugim secie Olimpia zaczęła mocno od prowadzenia 5:1. Goście próbowali odrabiać straty zbliżając się do stanu 5:7 dzięki skutecznym atakom Macieja Naliwajko. Niestety miejscowi znowu podkręcili tempo zwiększając przewagę do stanu 15:11. Druga część seta to konsekwentna pogoń białostoczan, którzy wreszcie zmniejszyli straty do jednego oczka (18:19). Niestety końcówka należała do miejscowych,