1 liga siatkówki: REA BAS poległ do zera

dziendobrybialystok.pl 3 godzin temu

Pierwszej porażki doznali siatkarze białostockiego REA BAS w I lidze siatkówki. Ekipa trenera Łukasza Jurkojcia przegrała przed własną publicznością 0:3, chociaż w każdym secie toczyła zaciętą walkę z gośćmi z Jaworzna. Zespół MCKiS to sąsiad w tabeli, który dzięki bonusowej wygranej przeskoczył białostoczan w tabeli. BAS zajmuje 7. miejsce w tabeli i za tydzień wybiera się do Krakowa na mecz z AZS AGH. MVP spotkania został wybrany Patryk Strzeżek. Przed tym meczem to białostoczanie uchodzili za faworyta sobotniej potyczki. Przemawiał za tym nie tylko atut własnego boiska i wsparcie publiczności, ale także 3 wygrane odniesione w poprzednich kolejkach ligowych. Nic dziwnego, iż kibice byli dobrej myśli. Pierwsze punkty w meczu zdobyli jednak przyjezdni: skutecznym blokiem popisał się Patryk Strzeżek. Potem do stanu 9:9 trwała wyrównana walka. Wtedy jednak na zagrywce stanął Strzeżek i gości wyforsowali się na prowadzenie (14:10). Gospodarze poderwali się do walki dzięki skutecznym atakom m. in. Dawida Gruszczyńskiego doprowadzając do remisu 19:19. Potem jednak zimną krew odzyskali siatkarze z Jaworzna, którzy końcówkę seta rozstrzygnęli na własną korzyść wygrywając do 21. W II secie białostoczanie zaczęli bardzo zdecydowanie wychodząc na prowadzenie 4:1. Goście dość gwałtownie pozbierali się i po zagrywce Jakuba Turskiego na tablicy wyników pojawił się rezultat 5:5 i wyrównana walka trwała aż do stanu 13:12. Potem jed