1 liga siatkówki: REA BAS wygrywa, ale spacerku nie było

dziendobrybialystok.pl 3 godzin temu

Pewnie, ale po walce wygrał w Spale REA BAS. Białostoccy siatkarze w 7. kolejce I ligi siatkówki pokonali spalską młodzież 3:1, choć mecz zaczął się od niespodziewanego prowadzenia gospodarzy i byli bliscy sprawienia niespodzianki. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany gracz białostoczan: Michał Miszczuk. Najmłodszy zespół pierwszej ligi miał wielkie nadzieje, iż nawiąże wyrównaną walkę z białostoczanami. Zaczęli bardzo dobrze: mecz zaczął się od skutecznego ataku Szymona Pobrotyna 1:0. Spalska młodzież podejmowała ryzyko agresywną zagrywką i dzięki temu wyszli na prowadzenie 9:6. Białostoczanie próbowali postawić tamę atakom SMS-u doprowadzając do remisu 9:9 dzięki dobrym atakom Dawida Gruszczyńskiego. Miejscowi jeszcze raz zerwali się do ataku: dobrze bronił i atakował Jakub Kiedos i dzięki jego dobrej postawie gospodarze odskoczyli na prowadzenie 15:11 i do samego końca utrzymali przewagę końćząc seta 25:21 po skutecznym ataku Oskara Trawki. W drugim secie goście wyciągnęli wnioski z niepowodzeń w I secie. Teraz to oni zaczęli agresywnie serwować. Przykład dał Adrian Gwardiak i BAS wyszedł na prowadzenie 2:2. Miejscowi gwałtownie nadrobili straty i aż do stanu 8:8 trwała walka punkt za punkt. Wtedy w polu serwisowym białostoczan pojawił się Dawid Gruszczyński, a potem To