2. kolejka 4 ligi opolskiej. Grad bramek, jeszcze więcej emocji

2. kolejka 4 ligi – działo się w pierwszej połowie…

Tak jak to miało miejsce w hicie w kolejki w Brzegu. Po niespełna pół godzinie gry przedstawiciele tamtejszej Stali już trzykrotnie cieszyli się z goli przeciwko Ruchowi Zdzieszowice. Co prawda goście zdołali trafić tuż przed przerwą, ale po zmianie stron wynik już nie uległ zmianie.

Prawdziwy kalejdoskop emocji w Chróściach. Zanim upłynął półmetek inauguracyjnej odsłony miejscowi prowadzili już 3-0. Gdy tuż przed końcem pierwszej połowy dublet skompletował Bruno Gos zanosiło się na pogrom. Goście jednak zdobyli gola do szatni, a tuż po zmianie stron zanotowali trafienie nr 2. Na tym nie koniec, bo kwadrans przed końcem kontaktową bramkę zdobył Maciej Pisula i pachniało „powrotem z piekła”. Niebawem jednak Kornel Skorzybót uspokoił grę, a nysan dobił w doliczonym czasie gry Rafał Atroszko.

Pogoń z happy endem miała miejsce natomiast w Piotrówce. Tam gospodarze po 38 minutach prowadzili z Polonią Karłowice. Podopieczni Wojciecha Lasoty jednak jeszcze przed przerwą dwa razy posłali piłkę do siatki. Natomiast w połowie drugiej odsłony doprowadzili do remisu. Później już wynik nie uległ zmianie.

Mnóstwo do przerwy działo się także w Domaszkowicach. Tam również z sześciu goli, aż pięć padło przed zmianą stron. Kapitalnie wszedł w spotkanie szczególnie Beniamin Glinka, który po upływie pół godziny gry miał już na koncie hat tricka i to klasycznego. Niebawem piłkarzom beniaminka nieco nadziei przywrócił Marcin Ściański, ale jeszcze szybciej pozbawił ich Piotr Buchalik.

… działo się w drugiej

Po drugiej stronie głównego rozłożenia emocji były za to były pojedynki w Opolu i Głogówku. Nie bardzo się pomylimy gdy napiszemy, iż do 78. minuty starcia w stolicy regionu kilka się działo. Ale wtedy zaczęło „na całego”. Wówczas bowiem trafieniem popisał się Tomasz Knejski. Zaplecze Odry nie poddawało się i 100 sekund przed końcem regulaminowego czasu wyrównał Marcel Sluga. Jedni i drudzy nie chcieli zadowolić się punktem i wtedy na przebój poszedł Kamil Nykiel, który swoją akcję zakończył potężną bombą nie dając szans Dominikowi Kalinowskiemu.

Wszystko co najlepsze działo się także po zmianie stron w derbach powiatu prudnickiego. W Głogówku Fortuna podejmowała Pogoń Prudnik. I po tym jak na 2-0 podwyższył Wojciech Rudziński wydawało się, iż jest „po zawodach”, ale rywale nie poddali się i kapitalnym uderzeniem popisał się Jakub Sadlej. Na więcej nie starczyło im jednak czasu.

W Gogolinie doszło do małej niespodzianki. Mocno przetrzebiony przed sezonem MKS podejmował LZS Walce czyli team, który „wyjął” z ekipy Adriana Pajączowskiego trzech ważnych graczy. A poza tym mocno się uzbroił. Miejscowi jednak pokazali, iż nazwiska to nie wszystko i zwyciężyli po trafieniach Tymoteusza Paligi i Szymona Tandereszczaka.

Najmniej bramek padło w Ozimku, albowiem „tylko” dwie. Tamtejsza Małapanew i goście z Po-Ra-Wia Większyce solidarnie zdobyli po jednej i tym samym zanotowano jeden z dwóch remisów w tej serii gier.

Tym samym po dwóch kolejkach cztery drużyny mogą pochwalić się kompletem zwycięstw. Wśród nich najlepszym bilansem (dwie wygrane po 6-3) może poszczycić się natomiast team z Chróścic. Drugą lokatę w tabeli zajmuje z kolei ekipa z Bogacicy, a trzecią Fortuna Głogówek. Na końcu z kolei Pogoń Prudnik i spadkowicz z Nysy… Punktów nie ma jeszcze tylko LZS Walce.