22 strzały, jeden celny. Ruch tylko zremisował z Puszczą (zdjęcia)

5 miesięcy temu

To był kolejny tej wiosny mecz Ruchu o ogromnym ciężarze gatunkowym. Na Stadion Śląski przyjechała Puszcza Niepołomice, która wyprzedzała „Niebieskich” o sześć punktów. W przypadku zwycięstwa można było ten dystans zredukować o połowę.

Podopieczni Janusza Niedźwiedzia rozpoczęli mecz obiecująco. Nieznacznie pomylił się Daniel Szczepan. Najlepszą okazję w pierwszej połowie miał Adam Vlkanova, który uderzył w krótki róg, ale dobrze interweniował Olivier Zych. Później okazało się, iż był to jedyny celny strzał Ruchu.

Tych niecelnych było multum, bo aż… 22. Najlepszą okazję zmarnował w końcówce meczu Robert Dadok. Był niepilnowany na siódmym metrze, ale posłał piłkę wysoko nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry ten sam zawodnik został ukarany czerwoną kartką – za uderzenie łokciem Michała Koja. Oprócz Dadoka na kolejny mecz „wykartkowało się” jeszcze trzech piłkarzy Ruchu: Juliusz Letniowski, Miłosz Kozak i Przemysław Szur (wszyscy za nadmiar żółtych kartek).

Goście głównie pilnowali dostępu do własnej bramki, a oprócz tego szukali swojej szansy po stałych fragmentach gry. Dwukrotnie w drugiej połowie pod bramką Dante Stipicy było bardzo groźnie. Najpierw w poprzeczkę trafił Artur Craciun, a w doliczonym czasie – po czerwonej kartce dla Dadoka – poprzeczkę „ostemplował” z rzutu wolnego Michał Walski.

Ruch zremisował już po raz 14. w tym sezonie, powiększając dorobek do 20 punktów. Niestety do utrzymania potrzebne są zwycięstwa. Od pierwszego miejsca gwarantującego utrzymanie „Niebieskich” dzieli aż 7 punktów. Korona Kielce (27 pkt.) pokonała bowiem Stal Mielec 1:0.

W następnej kolejce chorzowianie zagrają na wyjeździe z Pogonią Szczecin (piątek, 12 kwietnia, godz. 20.30).

Zobacz zdjęcia z meczu Ruch – Puszcza (Fot. Marcin Bulanda)

27. kolejka PKO Ekstraklasy
Ruch Chorzów – Puszcza Niepołomice 0:0

Żółte kartki: Letniowski, Szczepan, Kozak, Szur, Stępiński – Poczobut, Zych. Czerwona kartka: Dadok (90+5. za uderzenie rywala).
Sędziował Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów 16352.
Ruch: Stipica – Stępiński (88. Szur), Szymański, Josema – Dadok, Sikora, Letniowski (58. Starzyński), Vlkanova (58. Kozak), Wójtowicz (83. Moneta) – Szczepan (84. Feliks), Novothny.
Puszcza: Zych – Mroziński (46. Revenco), Craciun, Jakuba, Koj – Tomalski, Serafin (75. Bartosz), Hajda (65. Walski), Poczobut (58. Stępień), Lee (65. Majchrzak) – Zapolnik.