281 milionów koron na wakacje i edukację dla najmłodszych: Fundusze na przeciwdziałanie wykluczeniu dzieci i młodzieży

wataha.no 2 miesięcy temu

Organizacje pozarządowe i samorządy otrzymają setki milionów koron na organizację zajęć wakacyjnych, rekreacyjnych oraz pomoc w edukacji dla dzieci i młodzieży.

Przeczytaj również: Norsk Tipping ukarany! Lotteritilsynet nakłada karę

281 milionów koron na wakacje i edukację dla najmłodszych

– Każde dziecko ma prawo do udziału w zajęciach pozalekcyjnych. Aby to umożliwić, rząd przeznacza setki milionów koron na wsparcie gmin i organizacji, które działają na rzecz integracji dzieci i młodzieży oraz przeciwdziałania ich wykluczeniu – mówi minister ds. dzieci i rodziny, Lene Vågslid.

Fundusze na przeciwdziałanie wykluczeniu dzieci i młodzieży

W czasie obecnej kadencji rządu program „Dotacje na integrację dzieci i młodzieży” zwiększono o 231 milionów koron. Całkowity budżet programu w 2025 rokuwyniesie 758 milionów koron. W pierwszej tegorocznej turze przyznano 281 milionów koron na inicjatywy integracyjne realizowane przez organizacje pozarządowe, testowanie nowych modeli współpracy międzysektorowej, działania lokalne w gminach oraz finansowanie tzw. mentorów młodzieżowych, którzy wspierają młodych ludzi w ukończeniu edukacji.

– Wszyscy wiemy, jak ważne jest poczucie wspólnoty i osiąganie sukcesów. Nie może być tak, iż kwestie finansowe stanowią barierę – podkreśla Vågslid.

Włącz Radio Wataha

Przeczytaj również: Szczepienia dla ciężarnych ratują zdrowie noworodków – Norwegia walczy z epidemią krztuśca

O programie dotacji. 281 milionów koron

Celem programu jest rozwój otwartych przestrzeni spotkań, wsparcie uczestnictwa w zajęciach wakacyjnych i rekreacyjnych oraz pomoc w ukończeniu edukacji na terenie całego kraju. W ramach programu można uzyskać środki na organizację wydarzeń kulturalnych, zajęć sportowych, obozów wakacyjnych, wypożyczalni sprzętu oraz otwartych miejsc spotkań.

Program skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 0–24 lat zagrożonych wykluczeniem. O dofinansowanie mogą ubiegać się instytucje publiczne, organizacje pozarządowe oraz podmioty prywatne. Informacje o beneficjentach dotacji można znaleźć na stronie internetowej Bufdir.

Polub nas na facebooku i udostępnij innym nasz post

Źródło: regjeringen, Zdjęcie: pixabay

Przeczytaj również: Coraz mniej właścicieli mieszkań w Norwegii – trend rosnący od lat

Idź do oryginalnego materiału