30 lat pasji, walki i wychowania przez sport. UKS Champion Pionki świętuje jubileusz

pionki24.pl 1 tydzień temu
Zdjęcie: 30 lat pasji, walki i wychowania przez sport. UKS Champion Pionki świętuje jubileusz


Trzy dekady działalności, setki wychowanków, tysiące treningów i niezliczone sportowe emocje. Uczniowski Klub Sportowy Champion Pionki obchodzi w tym roku wyjątkowy jubileusz – 30-lecie istnienia. Z tej okazji przygotowano cykl wydarzeń, które będą okazją do wspólnego świętowania, wspomnień oraz podsumowania dorobku klubu.

Pierwszym akcentem jubileuszowych obchodów będzie Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej dla dzieci z rocznika 2015, który odbędzie się już 21 czerwca na Stadionie Miejskim w Pionkach. Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 9.00. W turnieju udział weźmie 12 zespołów z różnych części kraju.

Organizatorzy przygotowali również wiele atrakcji dla uczestników i kibiców. Na odwiedzających czekać będą między innymi zabawa fantowa, domowe ciasta, grill, napoje oraz herbata. Szczególnym zainteresowaniem z pewnością będzie cieszyć się loteria fantowa, w której główną nagrodą będzie rower.

Jak podkreślają przedstawiciele klubu, jubileusz jest nie tylko okazją do świętowania, ale również momentem refleksji nad drogą, jaką przeszedł Champion Pionki od momentu powstania.

– Od trzech dekad wspieramy rozwój młodych sportowców, kształtując w nich pasję, wytrwałość i ducha fair play. Nasze sukcesy to nie tylko medale i puchary, ale przede wszystkim setki wychowanków, którzy dzięki sportowi nauczyli się współpracy, odpowiedzialności i wiary w siebie – podkreślają działacze klubu.

Na tym jednak jubileuszowe obchody się nie zakończą. W programie znalazł się również drugi Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej dla dzieci z rocznika 2016, który zaplanowano na 29 sierpnia na Stadionie Miejskim w Pionkach.

Młodzi mieszkańcy będą mogli także włączyć się w świętowanie poprzez konkurs plastyczny skierowany do uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5. Jego tematem będzie historia i współczesność UKS Champion Pionki. Konkurs będzie realizowany w okresie od kwietnia do października.

Kulminacyjnym punktem jubileuszu będzie uroczysta gala podsumowująca 30 lat działalności klubu. Wydarzenie odbędzie się 14 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury przy ulicy Radomskiej 5. Będzie to okazja do spotkania obecnych i byłych zawodników, trenerów, działaczy, rodziców oraz wszystkich osób, które przez lata współtworzyły historię Championa.

Idź do oryginalnego materiału