Adela Piskorska najlepszą zawodniczką mistrzostw Polski w pływaniu

3 tygodni temu

Dobiegły końca mistrzostwa Polski w pływaniu, których gospodarzem był Lublin. Ostatniego dnia rywalizacji pływacy z regionu nie zwiększyli swojego dorobku medalowego.

Najlepszą zawodniczką mistrzostw została z kolei Adela Piskorska. Pływaczka AZS-u UMCS-u Lublin w poprzednich dniach triumfowała na 50, 100 i 200 m stylem grzbietowym. Dodatkowo 21-latka w wyścigu na 100 m grzbietem czasem 59.92 sek wypełniła minimum na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Adela Piskorska w stolicy Francji wystąpi również w swojej koronnej konkurencji, czyli 200 m grzbietem, podobnie jak jej klubowa koleżanka Laura Bernat.

W klasyfikacji medalowej zwyciężył AZS AWF Katowice. AZS UMCS Lublin z dorobkiem 4 złotych, 2 srebrnych i 6 brązowych medali zajął czwarte miejsce. Wisła Puławy ze srebrem Gabrieli Król uplasowała się na dwudziestej drugiej pozycji, a UKS SP5 Swim z brązowym krążkiem Antoniny Szabały na dwudziestej czwartej.