Aktywny weekend Odjechanych

pniewy.wlkp.pl 2 miesięcy temu

Mimo wakacji Odjechani kolarze górscy realizują swoje wyścigowe plany.

W sobotę 13 lipca w Bielawie odbył się wyścig z cyklu Bike Maraton, w którym wziął udział Eugeniusz Siminiak. Trasa o długości 29 km i przewyższeniu ok. 1000 m (dystans Classic) po nocnych i porannych opadach deszczu była błotnista co nie zniechęciło 375 uczestników rywalizacji na tym dystansie. Trudny wyścig ukończyło 353 zawodników, a wśród nich i Genek, który stanął na 3 miejscu podium w swojej kategorii wiekowej meldując się na mecie na 139 pozycji open.

W niedzielę 14 lipca także w pobliżu Wrocławia w pobliżu miejscowości Zawonia odbył się wyścig "Grand Prix Elmar – Gravel", w którym udział wzięła Aleksandra Minge. Tutaj na dystansie ponad 51 km z przewyższeniem 203 m, także nie brakowało kałuż i błota. W tym bardzo szybkim wyścigu (średnia blisko 28 km/h) Ola nie dała żadnych szans innym rywalkom i pewnie zwyciężyła w kategorii open co oznacza, iż była oczywiście najlepsza w swojej kategorii wiekowej. To pierwszy taki start naszej najlepszej góralki w zawodach gravelowych, ale nie ostatni jak powiedziała Ola.