Anna Kapustka Mistrzynią Polski w Sumo!

e-ropczyce.pl 4 miesięcy temu

18 maja w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetek i Kadetów w Sumo (U-18). Świetny wynik zanotowali zawodnicy z Lubziny, trenowani przez Andrzeja Jedynaka. Zdobyli pięć medali.

W kategorii 75kg Ania Kapustka zdobyła złoty medal, tym samym udowadniając, iż jest najlepszą w kraju zawodniczką w tej kategorii wagowej. Wcześniej zwyciężyła w dwóch Pucharach Polski, a iż jest to kategoria światowa, więc będzie nas reprezentować na wrześniowych Mistrzostwach Świata.

Trzecie miejsce w tej kategorii wagowej wywalczyła Emilia Warchoł (przegrała półfinał z Anią).

W kategorii +75kg – Martyna Charchut wywalczyła medal brązowy.

W kategorii open – Ania Kapustka po raz drugi stanęła na podium, wywalczyła medal brązowy.

Świetnie spisały się dziewczyny w turnieju drużynowym, zdobywając srebrny medal. Uległy w finale zawodniczkom z Lublina 2:1.

Dziewczyny w klasyfikacji klubowej uplasowały się na trzecim miejscu w kraju, na 22 kluby biorące udział w Mistrzostwach.

Tuż za podium – w kategorii do 55kg uplasował się Filip Piecuch a Daniel Mosior w kategorii do 80kg na 9 miejscu (w tej kategorii wystartowało ponad 30 zawodników.

Trenera Andrzeja Jedynaka cieszy też zdobyte 53 punkty do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, prowadzonego przez Instytut Sportu Młodzieżowego w Warszawie.