W środę, 24 czerwca, w Pleszewie odbędzie się uroczysty apel upamiętniający bohaterów Powstania Wielkopolskiego. Wydarzenie będzie częścią XVI Ogólnopolskich Zawodów Sportowo-Obronnych Młodzieży OHP, które od 22 do 25 czerwca zgromadzą młodzież z całej Polski.
Uroczystość rozpocznie się o godzinie 9.30 przy Pomniku „Chwała Artylerzystom”. W apelu wezmą udział delegacje młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych oraz Wojska Polskiego. Oprawę muzyczną zapewni Orkiestra Wojskowa z Poznania.
W programie apel pamięci, złożenie wiązanek kwiatów, wystąpienia okolicznościowe oraz prezentacja sprzętu wojskowego. Organizatorzy tj. Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie podkreślają, iż wydarzenie ma służyć kształtowaniu postaw patriotycznych, obywatelskich i proobronnych wśród młodzieży.
na fot.: zawody sportowe OHP w Pleszewie
Nowością tegorocznych zawodów będzie konkurencja „Misja: Życie”, podczas której uczestnicy sprawdzą swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Zadanie obejmie ocenę stanu poszkodowanego, wezwanie pomocy oraz działania ratownicze w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.
Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem przedstawicieli rządu i samorządu województwa wielkopolskiego.
Autor:





![Jubileusz z przytupem – dosłownie. „Dzieci Płocka” istnieją 80 lat. Wystawa, film i… wisienka na torcie [FOTO]](https://dziennikplocki.pl/wp-content/uploads/2026/06/1ws.png)











