Arena Kalisz gości Orlen Puchar Polski

W pierwszym dniu rozgrywanego w Arenie Kalisz Final Four Orlen Pucharu Polski wyłoniono finalistki w rywalizacji kobiet. Zgodnie z oczekiwaniami zostały nimi zespoły z Lubina i Lublina Trzydniowy maraton z piłką ręczną w ramach Orlen Pucharu Polski rozpoczął się w Arenie Kalisz do półfinałów pań. Najpierw na parkiet wyszły mistrzynie Polski, szczypiornistki Zagłębia Lubin, oraz KPR Gminy Kobierzyce. Lubinianki znów są głównymi faworytkami i do mistrzostwa kraju, i do zdobycia Orlen Pucharu Polski, toteż faworyta nietrudno było wskazać. Trzeba przyznać, iż drużyna z Kobierzyc walczyła dzielnie, ale już do przerwy traciła pięć bramek do rywalek. W drugiej połowie Zagłębie miało choćby 10 bramek zapasu (19:9), a ostatecznie wygrało tę rywalizację różnicą sześciu oczek. Tytułem MVP meczu wyróżniono Patricię Machado .

W drugim półfinale też nie było niespodzianki. Drugi w rankingu zespół Orlen Superligi Kobiet, czyli MKS FunFloor Lublin pewnie pokonał Młyny Stoisław Koszalin. Podobnie jak w pierwszym meczu faworytki już do przerwy wypracowały sobie pięciobramkową przewagę, którą w drugiej części spotkania jeszcze powiększyły. MVP meczu została uz