Marian Folga i prowadzony przez niego teatr tańca Dyemotion chętnie uczestniczą w ciekawych projektach artystycznych. Ostatnio dzięki współpracy z włoskim artystą Johannesem Stötterem udało się stworzyć w Londynie niezwykle interesujący spektakl.
Niedawno w Jaworznie gościł jeden z najwybitniejszych na świecie artystów specjalizujących się w bodypaintingu – Johannes Stötter. Włoski malarz potrafi stworzyć niezwykle realistyczne obrazy na ludzkim ciele, które często zaskakują widza. Stötter jest szczególnie znany z tworzenia złożonych kompozycji, które sprawiają wrażenie, jakby ciała tancerzy były częścią krajobrazów, zwierząt lub innych zjawisk naturalnych. Jednym z jego najbardziej znanych dzieł jest „kameleon, tygrys i wilk”, w którym artysta wykorzystuje bodypainting do stworzenia iluzji z cial modeli, a także inne realizacje, które polegają na tym, iż ciało staje się tłem lub częścią złożonej kompozycji – na przykład stworzenie obrazu zwierzęcia lub sceny z natury. Stötter używa technik malarskich i perspektywicznych, aby uzyskać iluzję trójwymiarowości, co czyni jego prace tak niezwykłymi. Stworzył też jedną ze scen do filmu Fancisa Forda Coppoli Megapolis, który niedawno miał swoją premierę. Był też uczestnikiem American Got Talent i British Got Talent

Johannes Stötter wspólnie z Marianem Folgą i teatrem tańca Dyemotion spotkali się ostatnio w Londynie, gdzie realizowany był bardzo interesujący projekt, koordynowany przez Alexa Barendregt z Austrii – twórcę i założyciela największego festiwalu bodypaintingu na świecie – World Bodypainting Festival. Artyści mieli za zadanie stworzyć iluzję samochodu z ludzi. W roli modeli wystąpili tancerze z Jaworzna, którzy po odpowiedniej charakteryzacji na scenie zaprezentowali swoje popisy taneczne. Nad samym układem choreograficznym pracowali niemal miesiąc, a każdy element musiał być idealnie przemyślany. Udział w tym niecodziennym spektaklu akrobatyczno-tanecznym wzięli tancerze: Tomasz Solarz, Lidia Malinowska, Gabriela Jazowska, Tatiana Sysak, Nadia Wojciechowska i Olga Listkiewicz.
Dla Mariana Folgi i Dyemotion to kolejna bardzo udany projekt realizowany w międzynarodowym gronie. Dyemotion w Jaworznie działa od kilku lat i ma na swoim koncie sporo artystycznych sukcesów. Zajęcia realizowane są w Młodzieżowym Domu Kultury na Osiedlu Stałym. Jak podkreśla Marian Folga, cały czas na wspólne próby zapraszani są kolejni pasjonaci – szczególnie osoby, które są uzdolnione plastycznie i ruchowo.
