Asseco Resovia pokazała się w stolicy, ale przegrała mecz (audio)

4 godzin temu

Asseco Resovia pomimo kadrowych problemów w konfrontacji z brązowym medalistą ub. sezonu zaprezentowała się z dobrej strony, ale nie wystarczyło to do odniesienia zwycięstwa nad PGE Projektem.

SIATKÓWKA. PLUSLIGA

Poza jednostronnym początkiem pierwszego seta, z bardzo wyraźną dominacją PGE Projektu, w kolejnych setach emocji nie brakowało. Gospodarze wygrali dzięki kapitalnej zmianie, jaką dał Linus Weber. Warszawianie w inauguracyjnej partii prowadzili 17:8 i zanosiło się na mocno jednostronny mecz, ale rywale zaczęli powoli łapać rytm i od II seta przejęli inicjatywę.

Świetnie spisywał się Bartosz Bednorz i Stephen Boyer. Dużo pozytywnego przyniosła zmiana rozgrywającego – Gregora Ropreta zastąpił Łukasz Kozub. Asseco Resovia była w trudnej sytuacji, bowiem do stolicy nie mogli przyjechać Jakub Bucki i Lukas Vasina. Możliwości manewru Tuomas Sammelvuo były mocno ograniczone, co szczególnie wyraźnie widać było w końcówce meczu. Nim jednak do niej doszło po trzech setach rzeszowianie prowadzili, zapewniając sobie zdobycie punktów.

PRZECZYTAJ TEŻ: Stéphen Boyer, siatkarz Asseco Resovia: nie zwieszamy głów i nie poddajemy się

Piotr Graban miał jednak w odwodzie asa, którym był Linus Weber. Niemiec zastąpił nierówno grającego Bartłomieja Bołądzia i spisał się doskonale. W ataku miał 60-procentową skuteczność, dokładając do tego skuteczną zagrywkę, która przyniosła cztery asy. Gospodarze w czwartym secie pokazali siłę. Zadanie mieli ułatwione, gdyż problemy fizyczne miał Bednorz. Reprezentant Polski atakował przez trzy sety ze skutecznością ponad 60 proc., podczas gdy w czwartym nie zdobył żadnego punktu, a w tie-breaku niemal słaniał się na nogach. Gospodarze znów wrócili do skutecznej gry i ich przewag była już znaczna, a rywale nie byli już w stanie nic zrobić.