Jak ustaliliśmy, woda zalała piętro, parter oraz część piwnicy placówki. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp straży pożarnej. W związku z zaistniałą sytuacją pracownicy przedszkola poprosili rodziców o odebranie dzieci z placówki. Strażacy prowadzili działania polegające na wypompowywaniu wody oraz ograniczeniu skutków zalania. Na miejscu obecni są również przedstawiciele Urzędu Miasta, którzy ustalają skalę zniszczeń oraz dokładną przyczynę awarii instalacji wodnej.