Bajkowy Korowód rozgrzał i tak gorące centrum

2 godzin temu
Zdjęcie: korowód


Bajkowy Korowód rozpoczął część artystyczną drugiego dnia Święta Kielc. Tancerze ubrani w widowiskowe kostiumy ze spektaklu „Królowa Śniegu”, przemaszerowali przez centrum wprowadzając mieszkańców w baśniowy klimat.

Mieszkańcy nie kryli zachwycenia barwną i mroźną oprawą korowodu, mimo iż ten mocno kontrastował z żarem lejącym się z nieba.

– Najśliczniej wygląda Królowa Śniegu, ale wszystkie sukienki są piękne. Nie byłam jeszcze na takim pokazie, bardzo mi się podoba – mówi Kamila.

– Nareszcie coś fajnego się dzieje. Jestem zachwycona tą paradą. Uważam, iż wszyscy się powinni tu pokazać, zaprezentować co osiągnęli. Tak powinno być co roku, a nie samochody. Bo samochody to już nas nie interesują – przekonuje pani Jolanta.

Poza paradą miasto przygotowało szereg innych atrakcji. Na Placu Literatów od południa działa strefa dla dzieci, gdzie Muzeum Zabawek i Zabawy oraz Wzgórze Zamkowe prowadzą warsztaty kreatywne i naukę chodzenia na szczudłach, które jak przekonuje Przemysław Krystian, rzecznik muzeum, cieszą się dużym zainteresowaniem.

– Sporo osób pyta o to, co dzieje się w muzeum, a także uczestniczy w naszych warsztatach. Może trochę mniejszym powodzeniem cieszą się gry, które stoją w pełnym słońcu, ale nie brakuje chętnych m.in. do nauki chodzenia na szczudłach – informuje Przemysław Krystian.

27.06.2026 Kielce. Świeto Kielc / Fot. Jarosław Kubalski – Radio Kielce

Na ul. Sienkiewicza cały czas działa jarmark, zaś od godziny 16 w Parku Miejskim odbywa się Święto Wody, przypomina dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Sportu UM Kielce.

– Można popływać kajakami i rowerami wodnymi po stawie. Na deser tego dnia wystąpi zespół Dżem. O godzinie 19:00 będzie chłodniej, więc myślę, iż cień drzew w parku da oddech i komfort oglądania dobrego koncertu – zaprasza Jacek Kowalczyk.

O to by nie zapomnieć o wodzie apeluje również prezydent Kielc, Agata Wojda.

– Gorąco apelujemy, żeby dzisiaj być szczególnie uważnym na siebie, żeby mieć ze sobą dużo wody do picia, żeby się nawadniać. W mieście mamy pitniki, są kurtyny wodne do schłodzenia. Również miejskie instytucje kultury otworzyły swoje podwoje, żeby wejść, trochę się schłodzić, uzupełnić zapasy wody. Spotkajmy się wieczorem na Rynku, gdzie zagra Natalia Szroeder. Zapraszamy też by jutro przy pięknej pogodzie świętować kolejny dzień Święta Kielc – zaprasza prezydent Kielc.

W niedzielę (28 czerwca) ostatni dzień Święta Kielc. Co w programie? Odsyłamy na naszą stronę – radiokielce.pl gdzie można znaleźć pełny harmonogram wydarzenia.


Idź do oryginalnego materiału