Bartosz Bociański odrobił lekcje po gali FEN i został amatorskim mistrzem Polski

nos-portal.pl 2 dni temu

MMA. Trwa dobra passa zawodników MMA Team Ostróda. Podczas amatorskich mistrzostw Polski po złoto sięgnął Bartosz Bociański, a jego koledzy klubowi byli bliscy zajęcia miejsc medalowych w Gliwicach.

Zawodnik MMA Team Ostróda w Gliwicach zdobył złoty medal w kat. do 77 kg / Fot. Archiwum MMA Team Ostróda

Najpierw wychowanka ostródzkiego MMA Team Paulina Wiśniewska awansowała do finału cyklu turnieju PFL. Tydzień później dobrą pracę wykonywaną na treningach w klubie z Ostródy potwierdzili koledzy klubowi Pauliny. Podopieczni Tomasza Sobczyńskiego w liczbie czterech stanęli do rywalizacji wśród ponad 700 zawodników, startujących w amatorskich mistrzostwach Polski MMA.

Spośród wybrańców trenera Sobczyńskiego najlepiej zaprezentował się Bartosz Bociański. Zaprocentowało doświadczenie nabyte przez ostródzianina m.in. podczas tegorocznej gali FEN 55 w Ostródzie. W czerwcu w amfiteatrze Bociański na dystansie trzech rund zmierzył się z Mateuszem Rosłońskim z Morąga. Zawodnik MMA Team Ostróda wtedy decyzją sędziów przegrał, ale nauka z amfiteatralnego oktagonu nie poszła na marne. Bociański w Gliwicach był bezkonkurencyjny w kategorii wagowej do 77 kg i został amatorskim mistrzem Polski.

Jeden mały krok od podium był Filip Raczyński, który występ w Gliwicach zakończył na 4. miejscu. Pecha miał Kacper Archacki, wygrał dwie walki i uraz wyeliminował go z dalszej rywalizacji. Podczas mistrzostw Polski MMA Team Ostróda reprezentował też Kuba Rafalski.