W najbliższą sobotę (27 czerwca), basen przy ul. Szczecińskiej w Kielcach znów będzie otwarty. Podczas inauguracji sezonu wakacyjnego w sobotę i niedzielę, wstęp na basen będzie bezpłatny.
Jacek Domoradzki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach zapowiada, iż zbliżający się weekend będzie obfitował w szereg atrakcji. Poza weekendem otwarcia, normalny bilet wstępu będzie kosztował 25 zł, ulgowy 20 zł, a dzieci do lat 6 zapłacą 1,5 zł. Basen ma być otwarty codziennie o godz. 10.00 do godz. 18.00 do końca sierpnia.
– W sobotę planujemy zorganizowanie turniej piłki plażowej. Z kolei w niedzielę pojawi scena ze strefą zachęcającą do różnych aktywności – mówi.
A co z przebudową obiektu? Jak wielokrotnie informowaliśmy modernizacja kompleksu przy ul. Szczecińskiej była zapowiadana jeszcze w poprzedniej kadencji. Jacek Domoradzki dodaje, iż aktualnie opracowywana jest nowa koncepcja tej inwestycji.
– Zrobiliśmy pierwszy krok na drodze do modernizacji całego kompleksu sportowego. Posiadamy wstępne wizualizacje. Jednak by ruszyć naprzód niezbędne są zewnętrzne pieniądze. Przyglądamy się ministerialnym programom. jeżeli tylko pojawi się taka okazja to złożymy aplikację o wsparcie tak, żeby w perspektywie najbliższych lat rozpocząć modernizację tego obiektu – tłumaczy Jacek Domoradzki.
Do tej pory w planach było m.in. powstanie instalacji do podgrzewania wody, podziemnego piętrowego parkingu, zjeżdżalni, zadaszonego sztucznego lodowiska czy przeniesienie dużej niecki basenowej bliżej pobliskiego kościoła.
– Mówimy tu o całkowitej przebudowie głównej niecki, a także nowych atrakcjach jak boiska czy zjeżdżalnia. Zmodernizowana zostałaby także część administracyjna wraz z siłownią. W planach jest również budowa restauracji i dwupoziomowego parkingu z przynajmniej jednym poziomem pod ziemią – dodaje dyrektor MOSIR.
Dotychczas modernizacja basenu przy ul. Szczecińskiej była wyceniana na kwotę około 30-40 mln zł. Jacek Domoradzki na razie nie chce precyzować dokładnej wartości nowej koncepcji. Stwierdza przy tym, iż jej koszty będą z pewność o wiele większe. Dyrektor MOSIR nie wyklucza też, iż w przypadku pozyskania pieniędzy przez miasto inwestycja mogłaby rozpocząć się jeszcze w 2027 roku.
Osobnym, ale uzupełniającym tę przestrzeń przedsięwzięciem ma być budowa lodowiska. Jak informowaliśmy miasto po dwóch nieudanych przetargach zrezygnowało z realizacji tej inwestycji. Przypomnijmy, iż pierwotnie planowano wydać na ten cel prawie 3 mln zł. Jednak w obu postępowaniach najniższa oferta przekraczała założony budżet o co najmniej 3,5 mln zł.
– Już w marcu uzyskaliśmy informację, iż Ministerstwo Sportu i Turystyki w drugim półroczu 2026 roku planuje ogłoszenie konkursów umożliwiających pozyskanie pieniędzy na budowę lodowisk. Cały czas wyczekujemy informacji o rozpoczęciu naborów. jeżeli tylko takie się pojawią to od razu aplikujemy o wsparcie, ponieważ dokumentacja projektowa jest już gotowa – zapewnia.
Jacek Domoradzki jest przekonany, iż w optymistycznym scenariuszu lodowisko mogłoby być oddane do użytku już jesienią 2027 roku. Niewyklucza przy tym, iż miasto będzie musiało zwiększyć wkład własny w tę inwestycję.

1 godzina temu












