Ratownicy będą na żareckim basenie do 30 sierpnia w godz. 11. - 19. Wejście na basen, tak jak w poprzednich sezonach będzie bezpłatne.Kąpielisko w Żarkach jest nowoczesnym obiektem. To piąty sezon, gdy będzie można z niego korzystać. Niecka basenu przypomina w formie wannę z betonu pogrążoną w terenie wokół której jest deptak na którym zlokalizowano elementy małej architektury takie jak latarnie parkowe i ławki. Basen podzielono na dwie strefy: dla umiejących pływać (w najgłębszym miejscu 2 metry) oraz brodzik o głębokości 50 cm dla dzieci. Obie części są połączone przejściem.Są atrakcje dla dzieci, mała zjeżdżalnia.W części głębokiej zlokalizowano wysunięty pomost do skakania do wody. Wokół basenu są alejki parkowe oraz prysznic wolnostojący i miejsce do palenia ogniska i
grillowania.arking wraz ze zjazdem z ul. Wierzbowej oraz odwodnieniem ma 44 miejsca postojowe - w tym 8 dla osób niepełnosprawnych. Jest też ścieżka rowerowa asfaltowa o szerokości 3 m biegnącą wzdłuż zachodniej granicy terenu wraz z zjazdami z ulic Wierzbowej i Sosnowej. Tuż obok jest restauracja.Z dwóch stron kąpielisko otacza piaszczysta plaż
a.Tuż obok jest staw, po którym pływają dzikie kaczki. Są boiska do piłki plażowej, siłownia, plac zabaw dla dzieci, alejka z ławkami i huśtawkami dla dzieci.