Na styku Bemowa i Woli ma powstać nowy przystanek Warszawa Ulrychów. Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z firmą Trakcja na zaprojektowanie i budowę obiektu. Na przystanku mają zatrzymywać się pociągi dalekobieżne podczas remontu stacji Warszawa Wschodnia.
W pierwszym etapie wykonawca – firma Trakcja – skoncentruje się na przygotowaniu dokumentacji projektowej oraz uzyskaniu niezbędnych decyzji administracyjnych. Zakres inwestycji, oprócz budowy peronów, obejmuje m.in. wymianę rozjazdów, przebudowę sieci trakcyjnej oraz urządzeń sterowania ruchem kolejowym.
Pierwsi podróżni skorzystają w grudniu 2026
Pierwsi podróżni skorzystają z przystanku już w grudniu tego roku, jednak prace będą kontynuowane do drugiej połowy 2027 roku.
Nowy przystanek Warszawa Ulrychów będzie 49. obiektem z "Warszawą" w nazwie. Powstanie pod wiaduktem w ciągu ulicy Górczewskiej, co ułatwi dojazd do pobliskich osiedli oraz centrum handlowego Wola Park, a także zapewni wygodne przesiadki z kolei do metra.
Na peronach wiaty, ławki i tablice
Na oba perony prowadzić będą m.in. schody i windy, dzięki czemu przystanek będzie w pełni dostępny dla wszystkich podróżnych. Na peronach znajdą się wiaty, ławki, tablice informacyjne oraz system dynamicznej informacji pasażerskiej.
Przystanek Warszawa Ulrychów zostanie przystosowany do obsługi pociągów dalekobieżnych, co usprawni komunikację na Warszawskim Węźle Kolejowym, szczególnie w trakcie prac na linii średnicowej oraz modernizacji stacji Warszawa Wschodnia, która rozpocznie się również w grudniu br. Koszt inwestycji wynosi 41 mln zł netto i jest ona finansowana ze środków budżetowych.

2 godzin temu







![Z fosą, ale bez oświetlenia. Kierowca wskazuje na problemy z nowym parkingiem [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-18.jpg)




