Zwężenie ulicy Wrocławskiej w Opolu będzie dotyczyć odcinka o długości około 100 metrów. Chodzi o prawy pas ruchu w kierunku skrzyżowania z ulicą Partyzancką za mostem nad Kanałem Ulgi.
– Kierowcy będą mieli do dyspozycji tylko lewy pas ruchu. Pas prawy po wygrodzeniu będzie służył pieszym i cyklistom – zapowiada Mariusz Chałupnik, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.
Zwężenie ulicy Wrocławskiej w Opolu – powodem budowa ścieżki pieszo-rowerowej
Zwężenie ulicy Wrocławskiej w Opolu ma związek z tym, iż właśnie na tym odcinku drogowcy zamkną trasę, z której w tej chwili korzystają piesi i rowerzyści. Rozbiorą ją, a w jej miejscu powstanie pierwszy fragment nowej drogi o nawierzchni asfaltowej.
Docelowo taką przebudowę przejdzie około 700 metrów chodnika prowadzącego wzdłuż ulicy Wrocławskiej od mostu do skrzyżowania z ulicą Partyzancką.
– Ponadto w ramach inwestycji wykonamy prawoskręt z ulicy Wrocławskiej w ulicę Partyzancką. To oznacza przebudowę jednej z wysp rozdziału na tym skrzyżowaniu. Zmieni się też sygnalizacja świetlna – wylicza Mariusz Chałupnik.
Koszt całego zadania to około 2,5 mln zł. Inwestycja ma być gotowa do końca roku.
***
Odważne komentarze, unikalna publicystyka, pasjonujące reportaże i rozmowy – czytaj w najnowszym numerze tygodnika „O!Polska”. Do kupienia w punktach sprzedaży prasy w regionie oraz w formie e-wydania

2 godzin temu












![Zderzenie osobówki z jednośladem w Radzyniu Podlaskim. 17-latek w szpitalu [ZDJĘCIA]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/xga-4x3-zderzenie-osobowki-z-jednosladem-w-radzyniu-podlaskim-17-latek-w-szpitalu-zdjecia-1782379871.jpg)

