Beniaminek z Lubartowa rozpoczął sezon w III lidze

2 miesięcy temu

W sobotę 3 sierpnia rozpoczęły się rozgrywki w czwartej grupie III ligi. Zespół Lewartu Lubartów, który jest beniaminkiem rozgrywek przystąpił do nowego sezonu bez rewolucji w składzie. Tak jak zapowiadali przedstawiciele władz klubu szanse gry po awansie dostali piłkarze, którzy zapracowali na promocję. Trener Grzegorz Białek ma do dyspozycji zdecydowaną większość kadry z poprzedniego sezonu. Kilku zawodników odeszło, ale w ich miejsce pojawiły się już nowe twarze. Przed „biało-niebieskimi” walka o zachowanie ligowego bytu i rywalizacja z klubami, które w swojej historii mają choćby występy w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Przerwa letnia między sezonami jest krótka. Ponownie w Lubartowie było spokojnie. Dało się zauważyć stabilizację. Z zespołu odeszło trzech zawodników – Adrian Pikul, Kacper Sulowski i Bartłomiej Tutaj. Do rozgrywek nie zostali zgłoszeni Mateusz Miśkiewicz, Aleksander Pęksa i Filip Raczkowski. Nowi piłkarze w kadrze to: Mateusz Chyła (obrońca ostatnio występujący w Orlętach Radzyń Podlaski), Klim Morenkov z Uzbekistanu (pomocnik, Świdniczanka Świdnik), Patryk Drozd (obrońca, Avia Świdnik), Dawid Nojszewski (pomocnik, Podlasie Biała Podlaska) oraz Igor Belka (bramkarz, Orlęta Radzyń Podlaski).

Przygotowując się do nowego sezonu piłkarze Lewartu rozegrali sześć spotkań kontrolnych. Jedno wygrali, a pięć zakończyło się porażkami podopiecznych Grzegorza Białka. Bilans bramkowy tych pojedynków to 7-15. Na listę strzelców wpisali się: Kamil Zieliński (dwa gole), Klim Morenkov (jeden gol) oraz zawodnicy testowani zdobyli cztery gole.

Dokumentacja spotkań kontrolnych piłkarzy Lewartu:

Lewart Lubartów – Lublinianka Lublin 0:2 (0:1).

Skład Lewartu: zawodnicy testowani oraz Majewski, Paluch, Aftyka, Zieliński.

Lewart Lubartów – Podlasie Biała Podlaska 0:1 (0:0).

Skład Lewartu: I połowa: zawodnik testowany – zawodnik testowany, Niewęgłowski, zawodnik testowany, Wdowicz, Zieliński, Wolski, Najda, Aftyka, Myśliwiecki, Żelisko; II połowa: zawodnik testowany – zawodnik testowany, Niewęgłowski, Chyła, zawodnik testowany, Morenkov, Wójcik, Wolski, Najda, Myśliwiecki, Żelisko oraz dwóch zawodników testowanych.

Stal Kraśnik – Lewart Lubartów 1:2; gole dla Lewartu zdobyli: zawodnik testowany oraz Kamil Zieliński – po 1.

Skład Lewartu: I połowa: Podleśny – Wdowicz, Chyła, Niewęgłowski, zawodnik testowany, Najda, Wolski, zawodnik testowany, Morenkov, Myśliwiecki, Żelisko; II połowa: zawodnik testowany – Plesz, Niewęgłowski, Majewski, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Wójcik, Aftyka, zawodnik testowany, Zieliński, Paluch.

Avia Świdnik – Lewart Lubartów 7:3; grano 4 kwarty po 30 minut, gole dla Lewartu zdobyli: Kamil Zieliński oraz dwóch zawodników testowanych – po 1.

Skład Lewartu: Podleśny – Wdowicz, Chyła, Gede, zawodnik testowany, Morenkov, Wolski, Wójcik, Najda, Myśliwiecki, Żelisko; a także: Plesz, Majewski, Paluch, Aftyka, Zieliński oraz pięciu zawodników testowanych.

Lewart Lubartów – Orlęta Radzyń Podlaski 0:1.

Skład Lewartu: zawodnik testowany – zawodnik testowany, Niewęgłowski, Chyła, Plesz, zawodnik testowany, Morenkov, Wolski, Aftyka, Najda, Zieliński; a także: Podleśny, Majewski, Gede, Wdowicz, Wójcik, Żelisko oraz dwóch zawodników testowanych.

Lewart Lubartów – Wilga Garwolin 2:3 (2:0); gole dla Lewartu zdobyli: Klim Morenkov oraz zawodnik testowany – po 1.

Skład Lewartu: Podleśny – zawodnik testowany, Chyła, Niewęgłowski, Wdowicz, Morenkov, Wolski, zawodnik testowany, Najda, Myśliwiecki, Żelisko; a także: Plesz, Gede, Majewski, Wójcik, Paluch, Kompanicki, Zieliński oraz dwóch zawodników testowanych.

Tekst i foto: Ireneusz Góźdź