Bez medali, ale z kwalifikacją olimpijską

2 tygodni temu
W ostatnim dniu Mistrzostw Polski w Pływaniu dwukrotnie w finale A wystąpiła Julia Maik z KKS Kalisz, ale medalu nie udało się jej zdobyć. Świetnie w eliminacjach 100 m stylem dowolnym zaprezentował się kaliszanin Bartosz Piszczorowicz, ale wyścig finałowy także zakończył poza podium. Oboje mogą być jednak zadowoleni, bowiem pojadą na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu W ostatnim dniu zawodów w Lublinie Julia Maik wystąpiła w dwóch konkurencjach. W eliminacjach 100 stylem dowolnym pływaczka KKS Kalisz zajęła siódme miejsce z czasem 57,32 sek. Najlepsza na tym etapie była Aleksandra Polańska (KU AZS UW) – 56,56 sek. W finale musiała się jednak zadowolić trzecią lokatą – 55,67 sek., bowiem najszybsza okazała się Zuzanna Famulak (AZS AWF Katowice) – 54,83 sek., a srebro zdobyła Kornelia Fiedkiewicz (Juvenia Wrocław) – 54,95 sek. Julia Maik znów była siódma, tym razem z wynikiem 56,70 sek. Na piątym miejscu wyścig ukończyła kaliszanka Alicja Tchórz (Juvenia) – 56,31 sek.

W rywalizacji na 50 m stylem motylkowym eliminacje wygrała Paulina Peda (AZS AWF Katowice) – 26,74 sek. Julia Maik awansowała do finału A z szóstym czasem – 27,26 sek. W finale wszystkie pływaczki pogodziła Anna Dowgiert