- Festyn odbywa się już po raz 25. Drugą podobną imprezą, organizowaną od roku lub dwóch krócej, jest piknik spółdzielczy organizowany przy wodociągach. Pomysł organizacji takich wydarzeń zrodził się z wcześniejszej pracy w organizacjach młodzieżowych, gdzie przygotowywano wiele imprez sportowo-rekreacyjnych. To właśnie tam zdobyłem doświadczenie organizacyjne i nauczyłem się planowania takich przedsięwzięć - mówi Eugeniusz Mazur, który od 32 lat jest prezesem Powszechnej Spółdzielni Spożywców “Społem”. OBEJRZYJ GALERIĘ ZDJĘĆ Z WYDARZENIA:Festyn jest okazją do pokazania działalności spółdzielni. - Na co dzień mieszkańcy widzą sklepy,
biuro czy zakłady, ale wiele osób pracujących przy funkcjonowaniu spółdzielni pozostaje anonimowych. Są osoby, które pieką, gotują, przygotowują produkty i wykonują wiele innych zadań niezbędnych do działania firmy. Taka impreza pozwala pokazać ludzi tworzących spółdzielnię - przekazuje Eugeniusz Mazur. W programie festynu od początku “Społem” stara się prezentować przede wszystkim lokalne zespoły i swoich pracowników. - Szukamy także wykonawców, którzy chcą wystąpić nie tylko ze względów finansowych, choć z roku na rok jest o to coraz trudniej. Naszym wieloletnim przyjacielem jest zespół Chwilka, który praktycznie co roku występuje bez wynagrodzenia. Podczas festynu występuje również kapela ludowa - mówi Eugeniusz
Mazur.Dodaje, iż spółdzielnia liczy około 300 członków, którzy są jej właścicielami. Wnoszą oni wpisowe w wysokości 100 zł oraz udział wynoszący 1000 zł. Niestety wielu członków to osoby starsze, których z roku na rok ubywa.- w tej chwili zatrudniamy około 200 pracowników. Prowadzimy 11 sklepów spożywczych oraz Spółdzielczy Dom Handlowy Sawko. Przygotowujemy się również do uruchomienia nowego sklepu - wskazuje Eugeniusz
Mazur.Spółdzielnia prowadzi również piekarnię z ciastkarnią oraz restaurację Stylowa. Restauracja dysponuje salą i przygotowuje posiłki, które sprzedawane są także w sklepie firmowym oraz w innych sklepach spożywczych. Katastrofa ekologiczna w Międzyrzecu Podlaskim? Z rzeki Krzna wyłowiono pół tony śniętych ryb [ZDJĘCIA]BIAŁA PODLASKA: Kolejna ulica oświetlona. Radny nie kryje satysfakcjiSusza w gminie Rossosz: Władze apelują o oszczędzanie wody