Blisko 100 osób pobiegło „Od zmierzchu do świtu” w Pleszewie

2 godzin temu

Stu biegaczy na trasie biegu

Około 100 osób wzięło udział w pierwszej edycji pleszewskiego biegu „Od zmierzchu do świtu”. Trasa prowadziła ścieżkami Parku Leśnego „Planty”. Aby otrzymać medal (w pakiecie startowym znajdował się również m.in. bilet do parku wodnego), należało pokonać minimum jedną pętlę, czyli około 1 kilometra. Zawodnicy wyruszyli na trasę o 21. O północy organizatorzy zaprosili uczestników na pizzę. Impreza miała trwać do wschodu słońca, czyli dokładnie do 4:29. W nocy z soboty na niedzielę (20/21 czerwca) lunął jednak ulewny deszcz, który zakłócił biegową zabawę. Jako jedyny świt na trasie powitał Marek Frontczak z Kalisza, który w sumie pokonał dystans 52,8 km. Więcej - 54,1 - przebiegł tylko Ryszard Jeziorny z Wielunia. Wśród pań najlepszy wynik „wykręciła” Jagoda Zydorek. W jej przypadku licznik zatrzymał się na 30 km.

Wydarzenie miało również wymiar charytatywny. Wpisowe stanowiła wrzutka do puszki dla azylu dla psów w Czerminie. Na ten cel udało się zebrać 2557 zł.

https://zpleszewa.pl/wiadomosci/gala-absolwentow-2026/It94JnWFBPXl8TcADPhL

Maratony PPL

Bieg zorganizowano w ramach cyklu Maratony PPL i miał charakter koleżeński - nie mierzono czasu. Przypomnijmy, iż pod koniec marca odbył się Wiosenny Bieg Dwunastogodzinny, który przyciągnął ponad 200 osób, od ultrasów po osoby maszerujące z kijkami. W styczniu zorganizowano bieg „Policz się z cukrzycą” tradycyjnie towarzyszący kolejnemu finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w mieście. Następna impreza biegowa planowana jest 5 września pod hasłem „Jesienny rozruch”. Chwilę później przyjdzie czas na XVI edycję Biegu Przemysława.

https://zpleszewa.pl/wiadomosci/28-maraton-ppl-wiosenny-bieg-dwunastogodzinny/8rFBrLaDnIEAAJXJdaIO
Idź do oryginalnego materiału