Bp Włodarczyk wręczył medal "Dobrze Zasłużonemu Diecezji Bydgoskiej"

6 dni temu

"Czy przy zdrowych oczach nie jestem ślepcem?" – pytał w kościele św. Urszuli Ledóchowskiej w Bydgoszczy bp Krzysztof Włodarczyk, zwracając uwagę na grzech, który jest powodem zamknięcia na Boga, drugiego człowieka. Po Mszy św. wręczył on medal "Dobrze Zasłużonemu Diecezji Bydgoskiej".

Nawiązując do sceny z Ewangelii, która mówi o uzdrowieniu człowieka niewidomego, biskup zachęcił, by podziękować Bogu za zdrowe oczy. Według niego każdy rodzaj ślepoty – tej fizycznej i duchowej – nie pozwala w pełni cieszyć się życiem. – Dzisiaj przychodzimy do Jezusa z rozmaitymi zaślepieniami, które nie pozwalają nam w pełni przejrzeć, zobaczyć tego, co piękne, naprawdę ważne. Potrzebujemy tego dotknięcia, Jego miłosiernego spojrzenia, by otworzył nam oczy, które zamknął grzech. Usunął bielmo strachu, trudnych doświadczeń, które nie pozwalają uwierzyć, iż jest inaczej niż nam się wydaje w naszych ciemnościach – mówił.

koszalińsko-kołobrzeska

Abp Ryś: Trzeba być biskupem Edwardem Dajczakiem

Po Mszy św. ordynariusz wręczył medal "Dobrze Zasłużonemu Diecezji Bydgoskiej". Otrzymał go Bolesław Glapiak, świętujący 80. rocznicę urodzin, pełniący m.in. posługę zakrystianina. Od momentu powołania parafii brał czynny udział w jej tworzeniu, poświęcając czas, często kosztem wypoczynku, w budowaniu kościoła. Wykorzystując umiejętności zawodowe działa w charakterze konserwatora na rzecz Przedszkola Dzieciątka Jezus. – Pomimo sześćdziesięcioletniego stażu pracy przez cały czas wykonuje ją z młodzieńczą pasją. Jest członkiem Żywego Różańca i Towarzystwa Świętego Wojciecha. To skromny, głęboko zatopiony w modlitwie człowiek – powiedział proboszcz wspólnoty św. Urszuli Ledóchowskiej ks. Aleksander Kozakowski, dziękując swojemu parafianinowi.

Idź do oryginalnego materiału