Braterskie popisy w Ostródzie. Głośno na trybunach

Jeszcze w poprzednim sezonie ekipa z Ostródy występowała na poziomie drugiej ligi. Od Mławianki dzieliło Sokół dwa szczeble rozgrywkowe. Wystarczyło jednak parę miesięcy, iż sytuacja zmieniła się radykalnie.

Podopieczni Piotra Rzepki wygrali oba spotkania z zespołem z Mazur. Premierowe starcie było popisem Joao Odillona. Napastnik z Afryki strzelił wszystkie gole dla mławian. Sokół wypuścił z rąk zwycięstwo, choć prowadził dwukrotnie różnica dwóch trafień (2:0, 3:1).

Rewanż rozegrany w Ostródzie nie przyniósł takiej dramaturgii. Niesieni głośnym dopingiem kibiców (nie zamilkli choćby na sekundę – piłkarze mogli się czuć jak na swoim boisku) mławianie dyktowali warunki od pierwszej minuty.

W 24. minucie wyszli na prowadzenie. Wszyscy spodziewali się dośrodkowanie, ale Mateusz Stryjewski, w swoim stylu, zdecydował się na uderzenie. Swoich kolegów nie zaskoczył, ale za to Michała Leszczyńskiego jak najbardziej. Bezradny bramkarz mógł się tylko przyglądać jak piłka wpada mu zza plecy.

Gospodarze wyrównali także po stałym fragmencie gry. Kacper Wybrańczyk chciał wesprzeć w polu karnym swoich kolegów z defensywy. Próba zatrzymania Adama Stefańskiego zakończyła się faulem. Arbiter podyktował rzut karny. Piotr Piotrowski wyczuł intencję Łukasza Świętego, ale nie zdołał zatrzymać uderzenie. W efekcie premierowa partia zakończyła się remisem 1:1.

Na szczęście po przerwie trafiali do siatki już tylko nasi futboliści. W 74. minucie Michał Stryjewski wypuścił w bój swojego brata. Ten wbiegł w pole karne, zamarkował podanie, po czym przymierzył precyzyjne w długi róg.

Leszczyński skapitulował ponownie, ale na tym nie zakończył się koszmar miejscowego golkipera. Mając mnóstwo miejsc wokół siebie Michał Stryjewski zdecydował się na uderzenie z dystansu. Piłka wylądowała idealnie w „okienku”.

Wyjazdowy sukces Mławianki przypieczętował Mateusz Stryjewski. Po zagraniu od swojego imiennika Karola znalazł się sam przez bramkarzem Sokoła. Uderzył precyzyjne, kompletując premierowego hat-tricka w sezonie.

– Oczywiście najbardziej jestem zadowolony z rezultatu. Wiedzieliśmy, iż przyjeżdżamy na trudny teren. Trzeba było włożyć mnóstwo sił, dużo umiejętności piłkarskich, żeby odnieść zwycięstwo.

W meczach Mławianki z Sokołem mnóstwo się dzieje. Dwumecz przyniósł aż dwanaście goli.

Mecz był do pewnego momentu wyrównany. Chcemy strzelać dużo goli, co się po raz kolejny udało. Warto zauważyć, iż gramy na wiosnę lepiej w defensywie. To zasługa jednak nie tylko obrońców, ale całego zespołu.

Dzisiaj czuliśmy się jak w domu. Jeżdżący kibice za zespołem to prawdziwy skarb. W trudnych momentach czuliśmy ogromne wsparcie z ich strony – wyjaśniał po meczu trener Mławianki Piotr Rzepka.

Sokół Ostróda – Mławianka Mława 1:4 (1:1)
Bramki: Łukasz Święty (39. – z rzutu karnego) dla Sokoła; Mateusz Stryjewski (24. 74 i 89.) i Michał Stryjewski (76.), dla Mławianki
Mławianka: Piotrowski – Skudynowski, M. Rogalski, Komorowski, Markowicz (65. Rutkowski), Kostyk , Wybrańczyk, Sobotka (60. Karol), Mat. Stryjewski, Mich. Stryjewski, Odillon (60. Tworek)

Zaległy mecz XVIII kolejki (14 marca): Lechia – Świt 1:0
Zaległe mecze XIX kolejki (14 -15 marca): Olimpia – Legionovia 0:2, Pilica – Jagiellonia II 0:0
Pozostałe wyniki XX kolejki (18-19 marca): Błonianka – Broń 1:1, Ursus – Świt 2:2, Lechia – Legia II 1:1, Pelikan – Warta 2:0, Pogoń – Pilica 1:0, Jagiellonia II – Olimpia 2:1, Legionovia – Concordia 2:2, Unia – ŁKS II 1:0

18. Concordia Elbląg 18 8 19:41

XXI kolejka (25-26 marca): Unia – Błonianka, ŁKS II – Legionovia, Concordia – Jagiellonia II, Olimpia – Pogoń, Pilica – Pelikan, Warta – Lechia, Legia II – Sokół, Mławianka – Ursus (sobota godz. 16), Świt – Broń

Klasyfikacja strzelców: 14 – Jean Sarmiento (Pogoń), 12 – Szymon Wiejak (Legionovia), Joao Odillon, Mateusz Stryjewski (Mławianka), 9 – Michał Stryjewski (Mławianka), Maciej Rogalski (Mławianka)

Fot: Bogdan Jakubowski