Brawo dla drużyny chłopców z SP im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej

e-ropczyce.pl 1 tydzień temu

49. Finał Krajowy w Czwórboju Lekkoatletycznym odbył się w dniach 14-15 czerwca na stadionie MOSiR w Olecku. Startowały w nim 6-osobowe drużyny z całej Polski – zwycięzcy etapów wojewódzkich.

W rywalizacji wzięło udział 16 szkół podstawowych w kategorii dziewcząt i 12 drużyn chłopców.

W pierwszym dniu odbyły się konkurencje:
– bieg na dystansie 60 m
– rzut piłeczką palantową
– skok w dal lub wzwyż

Dzień drugi upłynął pod znakiem biegów: dziewcząt na 600 m i chłopców na 1000 m.

W Finale uczestniczyła drużyna chłopców z SP im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej – czwórbój lekkoatletyczny. Wcześniej wygrali wojewódzkie eliminacje. Drużyna zajęła 6. miejsce w klasyfikacji ogólnopolskiej. Warto dodać, iż miejsca 1, 2, 5 zajęły szkoły sportowe. Tym większa więc powinna być euforia i duma z niedźwiedzkiej drużyny i jej trenera, Krzysztofa Ździebko.

Oddajmy głos SP im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej. Na swoim profilu piszą:

„MAMY MEDAL MISTRZOSTW POLSKI!”

Podczas Mistrzostw Polski w wieloboju chłopcy z Niedźwiady przeszli samych siebie. Każdy z nich poprawił swój rekord życiowy.

Jako szkoła zdobywamy szóste miejsce w Finale Ogólnopolskim.

Karol Ciołek, Szymon Ciołkosz, Kacper Drozd, Sebastian Stasik, Konrad Wajda, Mikołaj Wrona – to nasi Mistrzowie.

Konrad Wajda Wicemistrzem Polski – wraca z drugim miejscem w biegu na 60 m. Do złota zabrakło zaledwie 0.03 s.

Karol Ciołek zajął 6 miejsce w klasyfikacji indywidualnej Mistrzostw Polski w czwórboju, poprawiając swoje najlepsze wyniki w sprincie, rzucie piłeczką i biegu na 1000m.

Swój najlepszy czas w biegu na 60 m uzyskał Kacper Drozd, który musiał się wycofać po dwóch konkurencjach ze względu na kontuzję.

Kolejne znakomite wyniki osiągnęli Sebastian Stasik, Szymon Ciołkosz i Mikołaj Wrona – chłopcy zdobyli średnio po 30 punktów więcej niż w finale wojewódzkim.