W związku z problemami w dostawach wody na terenach obsługiwanych przez Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Brzesku, spółka uruchomiła awaryjne punkty dystrybucji wody zdatnej do picia.
Jak poinformowało RPWiK, beczki z wodą zostały ustawione w trzech lokalizacjach:
- Okocim – parking przy kościele,
- Jadowniki (Bocheniec) – parking przy kościele,
- Biadoliny Radłowskie – parking przy remizie OSP.
To działania podjęte po tym, jak wskutek rekordowego zużycia wody podczas fali upałów w wielu miejscowościach pojawiły się problemy z ciśnieniem i przerwy w dostawach. Wodociągi podkreślają, iż przyczyną nie jest awaria infrastruktury, ale przeciążenie sieci wynikające z bardzo dużego poboru wody.
Spółka poinformowała również, iż samochód-cysterna z wodą pitną będzie przemieszczał się po miejscowościach, w których występują braki wody, aby zapewnić mieszkańcom dostęp do podstawowych zasobów.
Dodatkowo istnieje możliwość poboru wody własnym transportem bezpośrednio z terenu bazy RPWiK przy ul. Solskiego 13 w Brzesku.
Przedsiębiorstwo ponownie apeluje do mieszkańców o ograniczenie zużycia wody do niezbędnych potrzeb bytowych. Według prognoz wysokie temperatury mają utrzymać się także w kolejnych dniach, co może oznaczać dalsze obciążenie sieci wodociągowej.

5 godzin temu
![Pogoda dla Torunia [29.06.2026]](https://tylkotorun.pl/wp-content/uploads/2022/04/POGODA-DLA-TORUNIA-12.jpg)














