Brzesko uruchamia beczkowozy z wodą dla mieszkańców – PUNKTY POBORU

5 godzin temu

W związku z problemami w dostawach wody na terenach obsługiwanych przez Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Brzesku, spółka uruchomiła awaryjne punkty dystrybucji wody zdatnej do picia.

Jak poinformowało RPWiK, beczki z wodą zostały ustawione w trzech lokalizacjach:

  • Okocim – parking przy kościele,
  • Jadowniki (Bocheniec) – parking przy kościele,
  • Biadoliny Radłowskie – parking przy remizie OSP.

To działania podjęte po tym, jak wskutek rekordowego zużycia wody podczas fali upałów w wielu miejscowościach pojawiły się problemy z ciśnieniem i przerwy w dostawach. Wodociągi podkreślają, iż przyczyną nie jest awaria infrastruktury, ale przeciążenie sieci wynikające z bardzo dużego poboru wody.

Spółka poinformowała również, iż samochód-cysterna z wodą pitną będzie przemieszczał się po miejscowościach, w których występują braki wody, aby zapewnić mieszkańcom dostęp do podstawowych zasobów.

Dodatkowo istnieje możliwość poboru wody własnym transportem bezpośrednio z terenu bazy RPWiK przy ul. Solskiego 13 w Brzesku.

Przedsiębiorstwo ponownie apeluje do mieszkańców o ograniczenie zużycia wody do niezbędnych potrzeb bytowych. Według prognoz wysokie temperatury mają utrzymać się także w kolejnych dniach, co może oznaczać dalsze obciążenie sieci wodociągowej.

Idź do oryginalnego materiału