Brzeżanin mistrzem świata w siatkówce plażowej do lat 19!

Pochodzący z Brzegu, a grający w tej chwili w Gwardii Wrocław Szymon Pietraszek został mistrzem świata w siatkówce plażowej do lat 19.

Duet Szymon Pietraszek - Jakub Krzemiński rozumie się bardzo dobrze, bo występują na co dzień w jednym klubie i to było widać na piaszczystym korcie. Polska para najpierw przeszła rundę eliminacyjną, tracąc w dwóch meczach tylko jednego seta. W rozgrywkach grupowych ograli swych przeciwników 2:0 i 2:1. 1/8 finału to również wynik 2:1 dla Polaków. Potem już, łącznie z finałem, było bez strat w setach. Finał para Pietraszek-Krzemiński wygrała 2:0 z łotewską parą Karlis Janudzeikars-Matiss Salkovskis odpowiednio do 23 i 19. Turniej odbył się w chińskim mieście Shangluo.