Budmex Rugby Białystok - kolejna porażka

dziendobrybialystok.pl 3 godzin temu

Nie wiedzie się ekipie Budmex Rugby Białystok w rozgrywkach Ekstraligi. Białostoczanie w niedzielę podejmowali ekipę Drew Pal 2 RC Lechia Gdańsk, która - tak jak ekipa ze stolicy Podlasia - nie wygrała jeszcze w tym sezonie. W tym starciu białostoczanie, niestety, zeszli z boiska pokonani przegrywając 14:49. Starcie dwóch ekip, które nie wygrywały jeszcze w tym sezonie zapowiadało się na wyrównane. Niestety gwałtownie okazało się, iż goście mają znacznie więcej do powiedzenia. Pierwsze punkty zawodnicy z Gdańska zdobyli już w trzeciej minucie po ładnej akcji, którą wykończył Bartosz Kruszczyński. Upływające minuty przyniosły rosnącą dominację biało-zielonych, którzy zdobyli kolejne przyłożenia do przerwy prowadząc już 28:0. Mimo tego, iż Lechia przeważała wyraźnie to białostoczanie bronili się dość skutecznie przerywając kilka bardzo groźnych akcji rywali i próbując ataków skrzydłami. Mimo to drugą połowę lepiej rozpoczęli goście, którzy bardzo gwałtownie zdobyli kolejne trzy "piątki" prowadząc już 49:0. Dopiero przy tym rezultacie miejscowym udało się zdobyć pierwsze punkty. Nie poprzestali na jednej punktowej zdobyczy: przyłożenie zanotował grający trener Andrii Cebotari. Na więcej nie byli w stanie się jednak zdobyć i mecz zakończył się bonusowym zwycięstwem gości.