Budowa trwa! Skra zmienia się z każdym dniem

strefamiast.pl 1 tydzień temu
Zdjęcie: Nowa Skra zmienia się z każdym dniem. Na ukończeniu są prace żelbetowe przy wznoszeniu budynku zaplecza sportowego.


Treningowy stadion lekkoatletyczny, strefa rzutni, boisko do rugby, hala sportowa i zaplecze sportowe. To wszystko wejdzie w skład zmodernizowanego stadionu Skra przy ul. Wawelskiej w Warszawie. Mieszkańcy będą mogli z niego korzystać już wiosną 2025 r.

Miasto odzyskało Skrę w 2021 r., po 13 latach sądowej batalii, i zabrało się do jej modernizacji. W pierwszym etapie zajęto się obszarem o powierzchni 11 ha. Prace idą zgodnie z harmonogramem i dobiegają końca. W drugim etapie powstanie hala sportowa na średnio 6 tys. widzów, w trzecim główny stadion lekkoatletyczny.

– Trwa budowa treningowego stadionu lekkoatletycznego, zaplecza sportowego, strefy rzutni i boiska do rugby. Widoczne zmiany zaszły także w parku, który łączy się z Polem Mokotowskim – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy. – Już wiosną będziemy mogli zaprosić wszystkich do przepięknego i zmodernizowanego ośrodka sportowego. Nareszcie po latach na Skrę wróci sport!

Nowa Skra zmienia się z każdym dniem. Na ukończeniu są prace żelbetowe przy wznoszeniu budynku zaplecza sportowego. Wylano już strop, stawiane są ściany attykowe. Trwa układanie izolacji termicznej i przeciwwodnej.

Nabiera kształtów treningowy stadion lekkoatletyczny. Jest już żelbetowa płyta bieżni, ułożono drenaże i instalacje nawadniania, przygotowano warstwy podbudowy. Kończą się prace nad przygotowaniem warstwy wegetacyjnej pod wysiew trawy na polu rzutni i boisku rugby. Trwa budowa zbiornika rekreacyjnego. Wykonano roboty żelbetowe przy zbiorniku technologicznym. Powstają ścieżki z nawierzchni mineralnej. Układane są sieci i instalacje doziemne.

Istotną rolę w projekcie Nowej Skry odgrywa zieleń. Rosnące tu drzewa zostały wkomponowane w nowe otoczenie. Aleje spacerowe prowadzone są tak, by je omijać. Pozostawiono murki po dawnych obiektach, które służą teraz jako ekrany korzeniowe i zapobiegają ich przypadkowemu usunięciu. Posadzono cztery dodatkowe drzewa, w tym kasztanowiec i lipę o obwodzie pnia powyżej 120 cm.

W zamian za drzewa, których usunięcia nie dało się uniknąć, posadzone zostaną nowe, uformowane w szpalery i grupy. Wokół rzutni treningowych oraz przy zbiorniku wodnym pojawią się krzewy i byliny. Staw na być jak najbardziej naturalny. Będzie wyposażony w filtry mineralne i obsadzony roślinami. Powstaną również ogrody deszczowe porośnięte łąkami kwietnymi.

Idź do oryginalnego materiału