Budowlani rozbici. Pogrom w Lublinie

Aż 7:85 przegrali z Orlenem Orkan Sochaczew rugbiści Edach Budowlanych Lublin w kolejnym meczu Ekstraligi. Już do przerwy było 0:45.

Kapitan Budowlanych Michał Musur przyznał. iż przeciwnik był zdecydowanie lepszy: – Mecz mógł się podobać ze względu na grę drużyny z Sochaczewa. Pokazała ona szybkie, kombinacyjne rugby. Już po pierwszych akcjach powiedziałem Grzegorzowi Szczepańskiemu: „Oni grają za szybko”. Bo ciężko było nadążyć i zobaczyć, gdzie jest piłka. Grało się bardzo ciężko. Mogliśmy się co prawda tego spodziewać, bowiem Orkan słynie z szybkiej gry. Ale daliśmy się zaskoczyć w pierwszych minutach – kilka szybkich przyłożeń, żółta kartka. Gra nam siadła i nie układała się już przez cały mecz.

Punkty dla lubelskiej drużyny zdobyli: Szymon Próchniak 5 i Kuziwakwashe Kazembe 2.

Niewielkim tylko pocieszeniem dla lubelskiego zespołu może być, iż dziś w ekstralidze rugby padł jeszcze wyższy wynik. Life Style Catering Arka Gdynia pokonała Budex Rugby Białystok aż 100:0.