BWA Galeria Sanocka, działająca jako oddział Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku, obchodzi jubileusz 20-lecia istnienia. Z tej okazji przygotowano wyjątkową wystawę prezentującą dorobek artystów od lat związanych z galerią i miastem.
Przez dwie dekady BWA stała się jednym z ważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Sanoka. Oprócz organizacji wystaw prowadzi działalność edukacyjną, warsztaty artystyczne oraz liczne wydarzenia, takie jak Filmowy Wehikuł, Weekend z Kulturą czy Teatr BWA.
Na jubileuszowej ekspozycji swoje prace prezentują m.in. Arkadiusz Andrejkow, Anna Białowąs, Daniel Białowąs, Małgorzata Biegi-Węgrzyn, Sebastian Brożyna, Oksana Kulczycka, Tomek Mistak, Sylwester Stabryła, Jan i Szymon Szczepkowscy oraz Joanna Szostak.
Jak podkreślają organizatorzy, jubileusz jest przede wszystkim świętem artystów, współpracowników i mieszkańców, którzy przez ostatnie 20 lat współtworzyli to wyjątkowe miejsce i jego historię.
Materiały nadesłane

2 godzin temu












![Zaraz mogą odpaść z MŚ. I dobrze, bo wcale nie powinno ich tam być [OPINIA]](https://i.wpimg.pl/1280x/sf-administracja.wpcdn.pl/storage2/featured_original/6a3f6a27ac3e24_10702991.jpg)


