Był taki mecz(27)

aks-impet.com 2 dni temu

19 lat temu… 27 czerwca 2005r. Krzysztof Kuna obronił rzut karny i zachował czyste konto w kończącym sezon 2004/2005 meczu oldbojów Impetu. Na zakończenie rozgrywek III Ligi MLO zespół z Łajsk pokonał Sławmir Warszawa 3-0.

Stołeczna drużyna powstała w 2003 r. z inicjatywy znanego sędziego międzynarodowego – Sławomira Stempniewskiego, który użyczył znakomitą część swojego imiona, dla nadania nazwy swojemu zespołowi. Drużyna gości na boisku w Łajskach zjawiła się w dość licznej obsadzie, z głębokim przekonaniem o odniesieniu zwycięstwa. Grający w napadzie Stempniewski ambitnie próbował znaleźć drogę do pokonania Krzysztofa Kuny w bramce Impetu. Tym razem golkiper Impetu ustrzegł się poważniejszych błędów a swą dobrą postawę udokumentował w 72 minucie meczu broniąc rzut karny, podyktowany za faul Jacka Szymańczyka. W roli głównego egzekutora gospodarzy wcielił się Mariusz Rębelski, który w drugiej części spotkania w przeciągu pięciu minut dwukrotnie pokonał bramkarza gości. Najpierw w 69 minucie z bliska wykorzystał dobre podanie Sulkowskiego, a następnie w 74 minucie skutecznie wyegzekwował rzut karny za faul na Tomaszu Wujku. Gospodarze do przerwy posiadali dość wyraźną przewagę ale tylko raz piłka po strzale głową Dariusza Olszewskiego znalazła się w siatce Sławmira.

Po zmianie stron częściej w posiadaniu piłki byli warszawiacy, jednak w tym meczu zabrakło im szczęścia i precyzji. Rozgrywki III ligi oldbojów w okresie 2004/2005 zostały zakończone. Awans do drugiej ligi wywalczyły drużyny Aromesu – Alcor Warszawa i Targówka. Piłkarze Impetu w swym debiutanckim sezonie wylądowali ostatecznie na 6 miejscu z dorobkiem 34 pkt i dodatnim stosunkiem bramek 44-43.

Impet – Sławmir Warszawa 3-0 (1-0)

Bramki: Mariusz Rębelski 69’, 74’(karny), Dariusz Olszewski 27’(głową)

Impet: Krzysztof Kuna – Ryszard Okrzeja, Longin Gronek, Paweł Kostewicz, Jerzy Wodzyński – Mirosław Surwiło, Jacek Szymańczyk, Marek Lewandowski (kpt), Arkadiusz Sulkowski – Tomasz Wujek, Mariusz Rębelski oraz Dariusz Olszewski, Włodzimierz Zieliński, Piotr Drewnik.

na zdjęciu: Krzysztof Kuna w bramce Impetu