„Była gonitwa”. Od 3:5 do 7:5! Futsalowy Ruch znów zwycięski

4 dni temu

Na inaugurację sezonu w grupie południowej I ligi Ruch Chorzów Futsal pokonał u siebie AZS UEK Kraków 5:2. W drugim spotkaniu, ponownie w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego, drużyna Roman Wachuły podejmowała Górnika Polkowice. Kibice liczyli na kolejne zwycięstwo i ich oczekiwania zostały spełnione. Ale nerwów było co niemiara.

Goście w pierwszej połowie gwałtownie objęli prowadzenie po strzale byłego reprezentanta Polski Sebastiana Wojciechowskiego. Wyrównał kapitan Ruchu Mariusz Seget, ale za moment było 1:2, a na przerwę drużyny schodziły przy stanie 2:4. W ostatniej minucie pierwszej odsłony przedłużony rzut karny wykorzystał Marcel Wolan.

W drugiej połowie najpierw trafili „Niebiescy” (drugi gol Segeta), ale za moment Kamil Kaczmar podwyższył na 5:3 dla polkowiczan. Na szczęście futsaliści Ruchu nie zwiesili głów, ale cierpliwie dążyli do odrobienia strat. W 30. minucie Seget zdobył bramkę kontaktową, a minutę później Michał Tkacz wyrównał.

W końcówce goście przekroczyli limit przewinień. W 36. minucie Daniel Wojtyna egzekwował więc przedłużony rzut karny. Silnym uderzeniem zmusił do kapitulacji bramkarza Górnika. A w ostatniej minucie kapitalny występ zwieńczył Seget, który w sumie wbił Polkowicom aż cztery gole!

Nie miałem w tym meczu chwili zwątpienia, bo wierzę w swój zespół i wiem, co potrafi. To było bardzo trudne spotkanie, Polkowice postawiły nam ciężkie warunki. Nie wykorzystaliśmy swoich sytuacji i była gonitwa. Chcieliśmy odrobić wynik tu i teraz, ale mecz trwa 40 minut i trzeba podejść do tego z zimną głową – podkreślił trener „Niebieskich” Roman Wachuła.

Zobacz skrót meczu Ruch Chorzów Futsal – Górnik Polkowice

Po dwóch kolejkach Ruch z kompletem punktów zajmuje 3. miejsce. Wyprzedzają go, lepszym bilansem bramkowym, Futsal Team Brzeg oraz Śląsk Wrocław. Następne dwa spotkania chorzowianie rozegrają na wyjazdach: z Caffaro Futsal Kazimierza Wielka (13 października) oraz z ekipą Futsal Nowiny (19 lub 20 października).

2. kolejka I ligi futsalu (grupa południowa)
Ruch Chorzów Futsal – Górnik Polkowice 7:5 (2:4)
Bramki:
Seget cztery (4, 26, 30, 40), Jagodziński (8), Tkacz (31), Wojtyna (36. przedłużony rzut karny) – Wojciechowski (3), Łysakowski (6), Staniecki (16), Wolan (20. przedłużony rzut karny), Kaczmar (26).
Ruch: Kisielow – Salisz, Seget, Jagodziński, Wojtyna oraz Banasiak, Grecz, Jankowski, Hartstein, Brocki, Borkowski, Swoboda, Tkacz, Szemiot.