Cenne wyjazdowe oczko. Straty odrobione trzy razy

4 miesięcy temu

Piłkarze Mławianki walczą o pozostanie w trzeciej ligi. Gdyby nie degradacja Stomilu Olsztyn, sytuacja byłaby całkiem korzystna. Niestety pewny już spadek ekipy ze stolicy Warmii sprawia, iż liczba spadkowiczów zwiększyła do czterech.

W sobotę podopieczni Michała Kolanowskiego ograli outsidera z Białobrzegów, choć poziomem sportowym nie zachwycili. Dlatego obaw przed środkową wyprawą do Skierniewic nie brakowało. W końcu tamtejsza Unia to „najbardziej gorącą” drużyna ostatnich tygodni. Ostatnie pojedynki przyniosły ekipie z okręgu łódzkiego aż osiem zwycięstw z rzędu.

Środowy pojedynek zaczął się od mocnego uderzenia gospodarzy. W 16. minucie objęli prowadzenie. Awhan Papijan wykorzystał sytuację sam na sam z Norbertem Florczakiem. Wyrównanie nastąpiło gwałtownie – akcję w której wzięli udział Jakub Tworek, Adam Stefański, Kacper Zielski zakończył precyzyjnym uderzeniem w długi róg Mateusz Jońca.

To był jednak dopiero zapowiedź prawdziwych emocji. Oglądanie boiskowych wydarzeń po przerwie przypominało jazdę na wyjątkowo stromym roller-coasterze. Miejscowi gracze wychodzili jeszcze dwa razy na prowadzenie, ale nasi gracze nie odpuścili. Najpierw celną „główką” popisał się Jońca (asysta Eryk Mikołajewski). Natomiast w 79. minucie wynik rywalizacji wyrównał po raz trzeci Ivan Hurenko. Z najbliższej odległości dobił uderzenie Zielskiego.

W doliczonym czasie mławianie mogli choćby przechylić szalę na swoją stronę. Indywidualną szarżę Stanislav Hreben zakończył mocnym strzałem. Piłka zatrzymała się na poprzeczce.

Unia Skierniewice – Mławianka Mława 3:3 (1:1)
Mławianka: Florczak – Markowicz, Mikołajewski, Smirnov, Hurenko, Jońca, Hreben, Stefański (83. Powązka), Zielski, Grabowski (83. Masalov), Tworek (60. Karol)

XXX kolejka (15 maja): Lechia – Jagiellonia II 7:0, Legionovia – GKS Bełchatów 2:3, GKS Wikielec – Olimpia 1:0, Warta – Legia II 1:0, Victoria – Pelikan 4:0, ŁKS Łomża – Broń 0:2, Pogoń – Concordia 15:0, Pilica – Świt 0:5

18. Pilica Białobrzegi 30 19 26:72

XXXI kolejka (18-19 maja): Unia – Świt, Pilica – Lechia, Mławianka – Pogoń (sobota godz. 17.00), Concordia – ŁKS Łomża, Broń – Victoria, Pelikan – Warta, Legia II – GKS Wikielec, Olimpia – Legionovia, GKS Bełchatów – Jagiellonia II

Fot: Bogdan Jakubowski