Ciechocinek/Gierałtowice: Julia Oleś ze złotem, Patryk Klusa ze srebrem, Małgorzata Poręba z brązowym medalem Mistrzostw Polski!

iknurow.pl 2 miesięcy temu

Zakończyły się XXIII Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorek i XXXII Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w boksie olimpijskim, które odbyły się w dniach 16-22 czerwca w Ciechocinku. Fantastycznie w pięściarskich zawodach spisali się zawodnicy Gardy Gierałtowice, którzy zdobyli trzy medale!

Do rywalizacji dziewcząt zostało zakwalifikowanych 102 zawodniczki z 65 klubów reprezentujących piętnaście Okręgowych Związków Bokserskich. Gardę Gierałtowice reprezentowały juniorki Nadia Porucznik, Małgorzata Poręba i Julia Oleś.

Nadia Porucznik w walce ćwierćfinałowej uległa Aleksandrze Biernaś z DKB Dzierżoniów. Małgorzata Poręba w drodze losowania w walce półfinałowej skrzyżowała rękawice z koleżanką klubową Julią Oleś. Walkę wygrała ta druga, co oznaczało, iż Oleś powalczy o złoto, a Poręba zdobyła brązowy medal.

W walce finałowej Oleś zmierzyła się z zawodniczką klubu Gwarek Łęczna Mistrzynią Polski Kadetek z 2023 roku Darią Skubiszewską. Oleś zwyciężyła w drugiej rundzie przed czasem i mogła cieszyć się ze złotego medalu.

Warto zaznaczyć, iż w klasyfikacji klubowej Gardzianki zdobyły czwarte miejsce na 64 startujące kluby.

W rywalizacji juniorów o tytuł Mistrza Polski walczyło 268 zawodników ze 130 klubów reprezentujących szesniaście Okręgowych Związków Bokserskich. Gardę reprezentowali Olaf Wójcik i Patryk Kluska.

Wójcik zakończył swój start na 1/8 ulegając po bardzo wyrównanej walce zawodnikowi klubu Garda Chojna Krystianowi Miecznikowskiemu. Bardzo udanie zaprezentował się natomiast Kluska. W 1/4 finału pokonał Piotra Gontka z Fight Club Koszalin, a w półfinale nie dał szans Nathanielowi Sobczakowi z Pomorzanina Toruń. W finale Patryk Kluska skrzyżował rękawice z Arkadiuszem Żukiem Garda Bytów, ale musiał uznać wyższość swojego rywala.

W klasyfikacji klubowej zawodnicy Gardy zajęli 15 miejsce na 130 startujące kluby.

Info: Garda Gierałtowice