Cieszanów Rock Festiwal 2025 zapowiedziany w Rzeszowie. Co czeka fanów rocka?

1 tydzień temu

W wydarzeniu uczestniczyli: burmistrz Cieszanowa Zdzisław Zadworny, dyrektor festiwalu Krystian Naparty, prezes Fundacji Q Marcin Kurnik oraz przedstawiciel Klubu Pod Palmą Marek Pieniążek.

Festiwal wymarzony

Jak podkreślił dyrektor Krystian Naparty, tegoroczna edycja stawia nie tylko na muzykę, ale też na pełne doświadczenie festiwalowe, z ofertą dla różnych grup odbiorców.

To festiwal, który wyrósł z pasji i współpracy. Staje się jednym z najbardziej charakterystycznych wydarzeń rockowych w Polsce, a przy tym zachowuje kameralność i autentyczność. Nie gubimy lokalnej tożsamości, a wręcz ją wzmacniamy.

– zaznaczył Naparty.

W podobnym tonie wypowiadał się zresztą burmistrz Zadworny.

To festiwal, jaki sobie wymarzyliśmy.

– mówił, przywołując opinię Lidii Owsiak, żony Jerzego Owsiaka, która uznała CRF za wydarzenie z wyjątkową atmosferą.

fot. Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

Co czeka na fanów?

Cieszanów Rock Festiwal 2025 odbędzie się w dniach 15–17 sierpnia. Na głównej scenie wystąpią m.in. Pidżama Porno, Kazik, Dżem, Hunter, Farben Lehre, Nocny Kochanek oraz zespoły wyłonione w przeglądzie kapel.

Na scenie alternatywnej pojawią się również zespoły z tzw. „dziką kartą”, w tym projekt MP50 z udziałem Marka Pieniążka.

Nowością będzie muzeum festiwalowe, które powstaje w odrestaurowanym spichlerzu – to miejsce, gdzie znajdą się pamiątki, wspomnienia i historia CRF tworzona wspólnie przez organizatorów i fanów. W tej samej przestrzeni zorganizowane zostaną również kino, debaty, warsztaty i spotkania z organizacjami społecznymi.

Jak podkreślił Marcin Kurnik z Fundacji Q, strefa NGO to bezpłatna, otwarta przestrzeń, dostępna również dla osób nieposiadających karnetu. Udział zapowiedziały m.in. Narodowy Instytut Wolności, Fundacja Mała Pomoc i wiele organizacji lokalnych i ogólnopolskich.

Magia Cieszanowa

Powróci również koncert w zabytkowej cerkwi – 13 sierpnia, w przeddzień festiwalu. Nie zabraknie kąpieliska z wodą mineralną, strefy relaksu, parku wodnego, cichego pola namiotowego oraz regionalnych specjałów przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Organizatorzy podkreślili, iż CRF to impreza kompletna – muzyczna, społeczna, turystyczna i tworzona wspólnie z mieszkańcami.

Festiwal zmienia nie tylko nasze miasto, ale też ludzi, którzy na niego wracają. To już nie tylko wydarzenie, to marka, tożsamość i wspólnota.

– mówił burmistrz Zadworny.

Idź do oryginalnego materiału