Co robić w niedzielę w Poznaniu?

4 godzin temu

Poznańskie muzykalia

Park Wilsona ponownie stanie się sceną dla Poznańskich Muzykaliów – to już drugi koncert piątej edycji cyklu. Po otwarciu w bluesrockowym klimacie przyszedł czas na klasykę polskiej piosenki. Bohaterką wieczoru będzie Irena Santor, a jej utwory zaprezentują młodzi wokaliści: Sambor Dudziński, Patrycja Greczyło, Iga Lewandowska, Maria Łacka, Hanna Ober, Cecylia Sobczak, Andrzej Tan i Patrycja Wiatr.

Muszla Koncertowa, park Wilsona

Godzina: 18:00

Bilety: wstęp wolny

Więcej na stronie wydarzenia

Cyberquiz

Fantastycznie interesująca Kultura zaprasza na Cyberquiz – wieczór pełen wspomnień i animowanych bohaterów z dzieciństwa. Uczestnicy zmierzą się z pytaniami o klasyczne bajki z czasów PRL, takie jak „Reksio”, „Bolek i Lolek” czy „Sąsiedzi”, a także o kultowe produkcje z lat 90. i 2000, m.in. „Atomówki”, „Zwariowane Melodie”, „Dragon Ball” czy „Ed, Edd i Eddy”. Quiz odbędzie się w formie pisemnej – warto zabrać długopis. Do wygrania bony na bar. Drużyny: od 2 do 8 osób.

Cybermachina, ul. Seweryna Mielżyńskiego 19

Godzina: 19:00

Bilety: 15 zł od osoby. Zapisy u prowadzącego na miejscu.

Więcej na stronie wydarzenia

Koncert Virgo

Virgo to zespół muzyczny założony w 2023 roku przez duet doświadczonych muzyków – Małgorzatę Grabowską, znaną też pod pseudonimem „malarte” oraz multiinstrumentalistę – Mateusza Wyzińskiego. Grupa skupia się na emocjonalnym przekazie, ubranym w wielobarwne brzmienie, które zakrawa o alternatywę, rock, dreampop, a choćby balladę z poetyckim akcentem. Fani odnajdują w ich repertuarze całą gamę emocji, które poruszają najczulsze struny duszy.

2progi, al. Niepodległości 36

Godzina: 19:00

Bilety: 15 zł od osoby. Zapisy u prowadzącego na miejscu.

Więcej na stronie wydarzenia

Niedzielne Fajfy

Klub Pod Papugami zaprasza na taneczne popołudnie przy muzyce granej przez profesjonalnego DJ-a. Uczestnicy będą mogli spędzić czas w miłej atmosferze i przy dźwiękach znanych przebojów. Wystarczy wygodne obuwie i chęć do wspólnej zabawy.

Klub Pod Papugami, ul. Dominikańska 9

Godzina: 17:00

Bilety: 20 zł

Więcej na stronie Klubu

Koncert kwartetu Spóźnieni

Poznański Kwartet Jazzowy Spóźnieni zaprasza w muzyczną podróż do świata legend jazzu, mając nadzieję, iż kompozycje które zagrają, przywołają atmosferę kameralnych nowojorskich klubów sprzed dekad. Słuchacze będą mogli przenieść się do miejsc, w których giganci gatunku w latach 30., 40., 50. i 60. XX wieku grali utwory, będące dziś standardami jazzowymi.

Fort Colomb, ul. Powstańców Wielkopolskich 8

Godzina: 18:00

Bilety: wstęp wolny

Więcej na stronie wydarzenia

PoKoziołek – otwarte spacery z przewodnikiem – trasa cesarska

Od początku czerwca do końca września, w każdą sobotę i niedzielę o 12:05, Grupa Przewodników PoPoznaniu zaprasza na otwarte spacery „PoKoziołki”, rozpoczynające się przed Ratuszem. W niedzielę uczestnicy poznają trasę cesarską – prowadzącą od placu Wolności do Dzielnicy Zamkowej. Spacer łączy opowieści o ważnych wydarzeniach z XIX i XX wieku (zabór pruski, Powstanie Wielkopolskie, Enigma, Czerwiec ’56) z prezentacją architektury tego rejonu. Na trasie znajdują się m.in.: Hotel Bazar, Biblioteka Raczyńskich, Teatr Polski, Okrąglak, Zamek Cesarski oraz pomniki kryptologów i Poznańskiego Czerwca.

Zbiórka przed Ratuszem

Godzina: 12:05

Bilety: wstęp wolny

Więcej na stronie popoznaniu.pl

Targowisko Różności

Od godziny 12:00 plaża kontenerów zmieni się w bezpłatną przestrzeń wystawienniczą dla lokalnych artystów, rzemieślników, kolekcjonerów vintage. Dzięki inicjatywie Targowiska Różności goszczono już wielu rękodzielników, do których grona jest bardzo łatwo dołączyć. Każdy może też odwiedzić targi jako klient i zaopatrzyć się w unikatowe przedmioty, manualnie robioną biżuterię, a także kupić wymarzony obraz.

kontenerART, ul. Ewangelicka

Godzina: 12:00 – 19:00

Bilety: wstęp wolny

Więcej na stronie wydarzenia

Ostatni dzień wystawy „Za miłość”

Niedziela, 20 lipca, będzie ostatnim dniem na zobaczenie wystawy: „Za miłość”. Ekspozycja to wielogłosowa opowieść o miłości – nieuchwytnej, a jednocześnie głęboko cielesnej, politycznej i intymnej. Czworo artystów – Paweł Flieger, José Manuel Jiménez Muñoz, Paulina Wyrt i Ana del Amor – ukazują ją poprzez ilustrację jako gest czułości, pamięci, sprzeciwu czy poświęcenia.

Galeria Nowa Scena UAP, Aleje Marcinkowskiego 28

Godzina: 8:00 – 21:00

Bilety: wstęp wolny

Więcej na stronie wydarzenia

Koncert Pawła Kozica

Palanik to projekt Pawła Kozica – wokalisty, autora tekstów i półfinalisty 14. edycji „The Voice of Poland”. Artysta zdobył także wyróżnienie w „Szansie na sukces. Opole 2023” oraz wystąpił z orkiestrą Adama Sztaby podczas koncertu Polski Top Wszech Czasów o Wolności w Szczecinie. Tworzy muzykę z pogranicza popu, ballady i funku, łącząc emocjonalne teksty z nowoczesnym brzmieniem. Już niedługo będzie można usłyszeć go na żywo podczas koncertu w Ogrodzie Szeląg – w kameralnej, akustycznej odsłonie, z towarzyszeniem pianisty, Mateusza Walczaka oraz chórzystek: Zuzanny Penc i Anny Wagner.

Ogród Szeląg, ul. Ugory 97

Godzina: 18:00 – 21:00

Bilety: wstęp wolny

Więcej na stronie wydarzenia

Żużel Skorpiony kontra Wilki

Przed nami kolejne żużlowe spotkanie na stadionie Golęcin. W rewanżowym meczu Hunters PSŻ Poznań podejmą zespół Cellfast Wilki Krosno, który wciąż walczy o miejsce w czołowej czwórce. Dla gospodarzy będzie to ważne starcie – do zdobycia są trzy punkty, które mogą mieć istotne znaczenie w kontekście dalszej rywalizacji ligowej. Zapraszamy na stadion – to dobra okazja, by zobaczyć żużel na żywo i wspólnie przeżyć sportowe emocje.

Stadion POSiR – Golęcin, ul. Warmińska 1

Godzina: 17:00

Bilety: od 70 zł

Więcej na stronie wydarzenia

Idź do oryginalnego materiału