Co robić w sobotę w Poznaniu?

2 tygodni temu

Malta Festival 2024

Po raz kolejny ulice i place Poznania ożyją artystycznymi wydarzeniami, które nadadzą miejskiej przestrzeni nowy wymiar. Wszystko to za sprawą Malta Festival 2024. W programie znalazły się światowej klasy spektakle oraz artyści, którzy wierzą w moc sztuki w kształtowaniu rzeczywistości. Muzyczne i teatralne występy, warsztaty, wystawy, rozmowy, plenerowe koncerty nad Jeziorem Maltańskim oraz kooperacja z poznańskimi instytucjami kultury z pewnością uczynią festiwal niezapomnianym doświadczeniem. Hasło tegorocznej edycji brzmi: Za Miłość! Wśród muzycznych artystów na festiwalu znaleźli się: Jalen Ngonda, Jamz Supernova, Kerala Dust, Elisa Bee czy Jacek Sienkiewicz.

Poznań, wiele lokalizacji

Wydarzenie potrwa do 15 września

Więcej informacji na stronie

Jubileuszowe 30. Dożynki Miejskie i Święto Chleba

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12:00 mszą świętą w kościele św. Michała Archanioła. Następnie barwny korowód dożynkowy przemaszeruje do Parku Wilsona, gdzie o godz. 13:40 odbędzie się powitanie gości oraz tradycyjny obrzęd dożynkowy w wykonaniu zespołu Poligrodzianie. W programie znajdą się również animacje dla dzieci, konkursy, występy artystyczne oraz liczne stoiska z regionalnymi produktami. Gwiazdą wieczoru będzie Kasia Wilk.

Park Wilsona, ul. Matejki

Od godz. 11:00

Wstęp wolny

Szczegóły na stronie

Poznań w formie – bezpłatny piknik rodzinny

“Poznań w formie” to cykl pikników promujących zdrowy, bezpieczny i aktywny styl życia. Podczas najbliższego z nich na poznaniaków i poznanianki czekają bezpłatne badania, konsultacje ze specjalistami, atrakcje kulturalne, zajęcia sportowe oraz zabawy dla dzieci. Pikniki są skierowane do wszystkich mieszkańców Poznania – od najmłodszych po seniorów – którzy chcą zadbać o zdrowie, dowiedzieć się więcej o ekologii i spędzić czas z rodziną w przyjemny i pożyteczny sposób. Organizatorem wydarzenia jest Miasto Poznań i Grupa MTP we współpracy z partnerami akcji.

Park J.H. Dąbrowskiego przy Starym Browarze

Godz. 11:00

Wstęp wolny

Szczegóły na stronie wydarzenia

Weekend ze sztuką japońską

Dwa dni wypełnione spotkaniami poświęconymi sztuce Kraju Kwitnącej Wiśni. W programie zajęcia poświęcone m.in. japońskiemu parawanowi, ceramice z wyspy Kiusiu czy meblom eksportowym z okresu Meiji.

Muzeum Sztuk Użytkowych w Zamku Królewskim, Góra Przemysła 1

Godz. 12:30 (też w niedzielę)

Bilet jednodniowy 10 zł lub bilet dwudniowy 15 zł (do zakupienia w muzealnej kasie)

Szczegóły na stronie wydarzenia

Kino plenerowe na Winogradzkim Fyrtlu

Fundacja Rozwoju Kinematografii zaprasza na kino plenerowe na Nowych Winogradach. Już trzeci z tego cyklu pokaz filmowy będzie poświęcony produkcji “Na rauszu” z 2020 roku w reżyserii Thomasa Vinterberga.

Wichrowa Górka (pomiędzy budynkiem 35 a kościołem), ul. Winogrady 60

Godz. 20:30

Wstęp wolny

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia

Wielka Szama na Stadionie

Prawdziwe święto dla smakoszy i głodomorów. Na wydarzeniu nie zabraknie dobrego jedzenia i atrakcji, wśród których znajdą się: kącik artystyczny dla dzieci, strefa chilloutu, zawody w jedzeniu na czas, wybory najsmaczniejszego food trucka czy gra terenowa z nagrodami.

Enea Stadion, ul. Bułgarska 17

Godz. 12:00 (także w niedzielę)

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie wydarzenia

Płyto Giełda

Wydarzenie dedykowane wszystkim entuzjastom muzyki i klasycznych nośników. Giełda płyt winylowych, CD i kaset to doskonała okazja, aby uzupełnić swoją kolekcję, znaleźć unikatowe wydania, prawdziwe perełki i spotkać się z innymi pasjonatami.

Plac Wolności

Godz. 11:00

Wstęp wolny

Szczegóły na stronie wydarzenia

Premiera – Gdzie ci mężczyźni?

Spektakl oparty na faktach, poruszający istotny i aktualny temat. Do tego znakomity skład aktorski, występują: Dąbrowski, Głowacka, Leśniak, Mierzwa. Przedstawienie przeznaczone dla widowni powyżej 16. roku życia. Projekt finansowany ze środków Miasta Poznania.

Scena Wspólna ul. Brandstaettera 1

Godz. 19:00

Bilety od 35 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia

Od wczesnopiastowskiego grodu do najmłodszego zamku cesarskiego świata

Koło Przewodników PTTK im. Marcelego Mottego przy Oddziale Poznańskim zaprasza na spacer w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2024. Trasa wycieczki odbędzie się szlakiem od palatium Mieszka I na Ostrowie Tumskim do rezydencji Wilhelma II – zamku cesarskiego. Przechadzkę poprowadzą Ryszard Grzesik i Kamila Rawluk. Wydarzenie odbędzie się niezależnie od pogody.

Miejsce zbiórki przed kościołem Najświętszej Marii Panny na Ostrowie Tumskim

Godz. 11:00

Udział bezpłatny (nie obowiązują zapisy)

Więcej informacji na stronie wydarzenia

Festyn z okazji zakończenia wakacji – Fabianowo-Kotowo

Na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji, m.in. przedstawienia, animacje, zabawy, warsztaty kreatywne, szachy XXL, dmuchańce, tor przeszkód, konkurencje sportowe, fotobudka czy badania profilaktyczne wzroku. Dodatkowo dzieci będą mogły za darmo zjeść lody i watę cukrową, a dorośli talerz grochówki.

Publiczna Szkoła Podstawowa Specto w Poznaniu, ul. Fabianowo 14

Od godz. 14:00

Wstęp wolny

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia

“Pikantni” – spektakl komediowy

“Pikantni” to pełna humoru komedia obyczajowa opowiadająca o dwóch znudzonych sobą parach, które szukają nowych wrażeń, aby ożywić swoje związki. Alex, Doris, Bea i Christoph spotykają się dzięki portalowi randkowemu, planując nietypową schadzkę, która niespodziewanie zmienia ich życie. Sztuka autorstwa Stefana Vögla daje widzom szansę do zastanowienie się nad sednem współczesnych związków, jednocześnie oferując błyskotliwe dialogi i solidną dawkę śmiechu. Wystawiana w całej Polsce, cieszy się ogromną popularnością. Spektakl od 18. roku życia.

Kino Teatr Apollo, ul. Franciszka Ratajczaka 18

Godz. 16:00 i 19:00

Bilety od 137 zł

Więcej informacji na stronie

Narodowe Czytanie – Biblioteka Raczyńskich

Narodowe Czytanie to coroczne wydarzenie, zainicjowane przez Prezydenta RP w 2012 roku wspólną lekturą “Pana Tadeusza” autorstwa Adama Mickiewicza. Jego celem jest popularyzacja polskiej literatury poprzez wspólne czytanie najwybitniejszych dzieł znanych i cenionych twórców. W akcję mogą włączyć się wszyscy chętni, w tym instytucje społeczne, edukacyjne i kulturalne, zarówno w kraju, jak i za granicą. Tegoroczną lekturą Narodowego Czytania jest “Kordian” Juliusza Słowackiego.

Biblioteka Raczyńskich Filia Sztuki, pl. Wolności 19, sala 5

Godz. 11:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie Biblioteki Raczyńskich

Idź do oryginalnego materiału