Cosmos Nowotaniec wiceliderem! Izolator Boguchwała pokonany (ZDJĘCIA)

4 tygodni temu

PIŁKA NOŻNA. Do ostatniej kolejki toczyły się emocje związane z awansami i utrzymaniem w IV lidze podkarpackiej. Ostatecznie awans do wyższej klasy rozgrywkowej wywalczyła Pogoń/Sokół Lubaczów, zaś spadku nie unikną: Korona Rzeszów, Lechia Sędziszów Małopolski, Polonia Przemyśl, Resovia II Rzeszów, Stal II Rzeszów i Błękitni Ropczyce.

Szanse na awans miał również Cosmos Nowotaniec, który przez większość sezonu zajmował pierwsze miejsce. Fotel lidera drużyna musiała jednak opuścić, gdy w kilku meczach nieszczęśliwie pogubiła punkty. Ostatecznie podopieczni trenera Grzegorza Pastuszaka wywalczyli drugie miejsce w ligowej tabeli.

W sobotę, 15 czerwca na stadionie w Nowotańcu, Cosmos podejmował drużynę Izolatora Boguchwała. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy, którzy pokonali rywali 3:1. Do siatki "Izolacji" trafiali: Nazar Verbnyi, Stanislav Mykytsey oraz Szymon Majcher. Jedynego gola goście strzelili w 64' za sprawą Adama Matuszczaka.

Cosmos Nowotaniec - Izolator Boguchwała 3:1 (1:0) Nazar Verbnyi 26', Stanislav Mykytsey 49', Szymon Majcher 57'

W przyszłym sezonie czwartoligowy skład uzupełnią: Stal II Mielec, Orzeł Przeworsk, Czarni Jasło, Strug Tyczyny i Sokół Nisko, które wywalczyły awans z klasy okręgowej oraz spadkowicze z III ligi: Karpaty Krosno i Sokół Sieniawa.

Idź do oryginalnego materiału