Cudna przewrotka Odillona. Kapitalna pogoń Mławianki

Niedzielny mecz z rezerwami ekstraklasowej Jagiellonii Białystok pokazał, iż nigdy nie można skreślać Mławianki. Wydawało się przy wyniku 0:3 nasi gracze znaleźli się już na deskach. Nie pozwoli rywalom jednak na końcowe odliczanie. Zaliczyli wyjątkowo efektowny powrót.

Siedmiu młodzieżowców w wyjściowym składzie – trener Piotr Rzepka postanowił zaryzykować. Choć z drugiej strony nie miał wyjścia. Za kartki pauzował Michał Stryjewski, kontuzję leczy Piotr Kostyk, a Maciej Rogalski oszczędzany jest na rywalizację z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. W sobotę 17 czerwca popularny „Rogal” ma zakończyć oficjalnie piłkarską karierę.

Nasi gracze zaczęli rywalizację z animuszem. Oddali pierwszy celny strzał w meczu – z rzutu wolnego przymierzył Maciej Komorowski (pełnił po raz pierwszy funkcję kapitana Mławianki). Natomiast lob Mateusza Stryjewskiego z ponad czterdziestu metrów zatrzymał się na poprzeczce.

Skuteczniejsi okazali się gospodarze. Na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. Na dodatek w 57. minucie zaliczyli trzecie trafienie. Wydawało się, iż jest już po meczu – trudno podnieść się z wyniku 0:3.

Na szczęście mławianie nie zamierzali odpuścić. Tak potrzebną energię dostarczył niezawodny Joao Odillon. Popisał się kapitalnym uderzeniem – „przewrotka” odnalazła drogę do siatki. gwałtownie w jego ślady poszli kolejni gracze. Maciej Komorowski wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Mateusza Stryjewskiego. Natomiast w 71. minucie wyrównał Mateusz Karol. Dopadł do piłki w polu karnym – strzelił tuż obok nóg próbującego interweniować bramkarza.

Na tym skończyło się strzelanie. Obie strony miały jeszcze szansę na wyprowadzenie decydujących ciosów. Na szczęście Komorowski zablokował dwa uderzenia gospodarzy. Natomiast kolejna próba Odillona okazała się niecelna. Efektowny „szczupak” przeszedł minimalnie nad poprzeczką.

Jagiellonia II Białystok – Mławianka Mława 3:3 (2:0)
Bramki: Mateusz Malec (33.), Radosław Zyśk (45.), Jakub Orpik (57.) dla Jagiellonii II, Joao Odillon (59.), Maciej Komorowski (64.), Mateusz Karol (71.) dla Mławianki
Mławianka: Koliński – Kurowski, Komorowski, Rutkowski, Markowicz, Sobotka, Olczak, Skudynowski, Mat. Stryjewski, Karol, Odillon
Pozostałe wyniki XXXIII kolejki (10-11 czerwca): Sokół – Błonianka 2:1, Lechia – Ursus 2:2, Pelikan – Broń 5:2, Pogoń – Świt 2:1, Legionovia – Legia II 3:1, Unia – Warta 3:2, ŁKS II – Pilica 1:0, Concordia – Olimpia 0:0

18. Ursus Warszawa 33 25 41:70

Ostatnia kolejka (wszystkie mecze odbędą się 17 czerwca – początek godz. 17): Błonianka – Concordia, Olimpia – ŁKS II, Pilica – Unia, Warta – Legionovia, Legia II – Jagiellonia II, Mławianka – Pogoń, Świt – Pelikan, Broń – Lechia, Ursus – Sokół

Klasyfikacja strzelców: 20 – Mateusz Stryjewski (Mławianka), 18 – Szymon Wiejak (Legionovia), Michał Stryjewski (Mławianka), Szymon Sołtysiński (Pelikan), 16 – Arkadiusz Ciach (Świt), Kamil Zalewski (Olimpia), Joao Odillon (Mławianka), 15 – Marcin Szymczak (Broń)

Fot: Bogdan Jakubowski