Ćwierćfinałowa rywalizacja wróci do Bydgoszczy. Weegree AZS przegrywa mecz numer 4

2 tygodni temu

Weegree AZS Politechniki Opolskiej przegrał z Astorią Bydgoszcz w 4. meczu ćwierćfinału I ligi koszykarzy 73:81. Tym samym o losie tej pary zadecyduje spotkanie numer 5, które zostanie rozegrane w Bydgoszczy. Najwięcej punktów dla opolskiego zespołu - 22 - zdobył Dominik Rutkowski.

Koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej rozpoczęli mecz numer 4. z Astorią Bydgoszcz od straty 6 punktów. Goście po sobotniej porażce chcieli pokazać, iż wciąż zamierzają walczyć i wierzą w wygraną w ćwierćfinałowej serii. Astoria kontrolowała przebieg pierwszej kwarty i na 2 minuty przed jej końcem prowadziła 19:11. W ataku gości dwoił się i troił były zawodnik Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej Szymon Kiwilsza, za pomocą którego Astoria wygrała pierwszą część gry 26:16. Drugą kwartę celną 'trójką' otworzyli opolanie, którzy wzięli się za odrabianie strat. Po trzech minutach drugiej kwarty deficyt opolskiego zespołu wynosił już tylko 4 punkty po dwóch celnych osobistych Dominika Rutkowskiego. Astoria gwałtownie jednak zareagowała i ponownie doprowadziła do bezpiecznej przewagi dziesięciu 'oczek'.Opolanie za wszelką cenę chcieli gwałtownie powrócić do meczu. Niestety z chęcią szybkiego wykończenia…