PIŁKA NOŻNA. Nie wszyscy nasi piłkarze z klasy okręgowej i regionalnej Serii A mają wakacje. Sezon piłkarski trwa jeszcze w Morągu, Zwierzewie, Żabim Rogu i Miłakowie. Zespoły ze wspomnianych miejscowości szykują się gry w barażach.
Piłkarze morąskiego Huraganu w środę zaczną dwumecz o pozostanie w okręgówce / Fot. Mariusz GardeckiDzięki temu, iż kilka drużyn wycofało się z przyszłorocznych rozgrywek piłkarskie wakacje rozpoczęli piłkarze Iskry Smykówko z grupy 2 klasy A. Ekipa z gminy Ostróda miała grać baraż o pozostanie w Serii A z Torpedą Rożental. Tej rywalizacji nie będzie z powodów, o których wspomnieliśmy na wstępie.
Tymczasem już w środę (24 czerwca) piłkarskie emocje czekają cztery ekipy z naszego regionu. O godz. 18 rozpocznie się pierwsze spotkanie barażowego dwumeczu o okręgówkę. Na stadionie miejskim przy ul. Żeromskiego w Morągu piłkarze Huraganu staną do boju o utrzymanie w dwumeczu z wicemistrzem grupy 4 Serii A Rozwojem Iława. Lepszy z tej rywalizacji – rewanż w sobotę 27 czerwca o godz. 13 w Iławie – będzie w okresie 2026/27 grał w klasie okręgowej.
Kormoran Zwierzewo musi pokonać dwa barażowe etapy, żeby utrzymać się w klasie okręgowej / Fot. Marcin TchórzRównież w środę pierwszy szczebel w drabince do pozostania w okręgówce postarają się pokonać piłkarze Kormorana Zwierzewo. Zwierzewian czeka trudne wyzwanie, bo o godz. 17 na stadionie przy ul. Piłsudskiego w Olsztynie zagrają z Warmią. Warmia sezon zakończyła na trzecim od końca miejscu w grupie 1 okręgówki. Zwycięzca środowego meczu przejdzie do dalszej rywalizacji o pozostanie w klasie okręgowej. Pokonany spadnie do Serii A.
Na lepszego w rywalizacji Warmii i Kormorana czeka drugi etap barażowych zmagań. Tym razem dwumecz z wicemistrzem grupy 2 klasy A – MKS Miłakowo. Gospodarzem pierwszego spotkania (sobota, godz. 18) będzie triumfator środowej rywalizacji. Na rewanż zapraszamy do Miłakowa we wtorek (30 czerwca) o godz. 18.
W środę (24 czerwca) pierwszy mecz barażowy o pozostanie w Serii A rozegraj piłkarze Żabianki Żabi Róg. O godz. 18 na własnym boisku podejmą KS Mroczno. Rewanż w niedzielę (28 czerwca) o godz. 17 na stadionie w Mrocznie.

![APN CUP 2026 w Ostrołęce za nami! Dwa dni piłkarskich emocji [ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/sport/2026/img_4225.jpg)














