Czas na finały Orlen Pucharu Polski

Orlen Wisła Płock oraz Industria Kielce zagrają w niedzielnym finale Orlen Pucharu Polski. O ile płocczanie bez żadnych problemów i wysoko wygrali swój półfinał, to w przypadku wielokrotnych mistrzów Polski była to wymęczone zwycięstwo w starciu z Energą Wybrzeżem Gdańsk W pierwszym meczu półfinałowym Final Four Orlen Pucharu Polski mężczyzn nie było żadnych wątpliwości która drużyna jest lepsza i praktycznie poza zasięgiem rywala. Obrońca pucharowego trofeum, Orlen Wisła Płock, Co prawda po 10 minutach starcia z Chrobrym Głogów na tablicy wyników był remis 4:4, ale „Nafciarze” gwałtownie skorygowali ten rezultat, popisali się serią 7:0 i prowadzili 11:4. Duża w tym zasługa najskuteczniejszego na boisku Marcela Sroczyka , który ostatecznie został wybrany MVP całego meczu. W drugiej połowie gwiazdy z Płocka nie musiały się choćby wysilać, aby rozbić rywala różnicą 17 bramek i zameldować się w niedzielnym finale.

Zupełnie inny przebieg miał drugi półfinał, w którym Industria Kielce zmierzyła się z Energą Wybrzeżem Gdańsk. Można powiedzieć, iż w Arenie Kalisz działy się rzeczy zaskakujące, o ile nie sensacyjne. Zawodnicy ze stolicy województwa świetokrzyskiego chyba jeszcze rozpamiętywali poniesioną w dramatycznych okolic