„Czegoś takiego jeszcze nie przeżyłem”. Mieszkańcy przygotowują się na rekordowy upał

2 godzin temu
Zdjęcie: „Czegoś takiego jeszcze nie przeżyłem”. Mieszkańcy przygotowują się na rekordowy upał


W znacznej części Polski jutro (29.06) temperatura może wahać się od 28°C do 42°C. Dla niektórych będzie to… najcieplejszy dzień w życiu.

– Czegoś takiego jeszcze nie przeżyłem w Polsce – opowiadają mieszkańcy. – To jest coś, ale może to nie będzie najcieplejszy dzień mojego życia, bo może będą jeszcze takie rekordy padać. Chociaż przeżyliśmy najgorętszy dzień w Albanii w tamtym roku, bo było 40°C w cieniu. Dla mnie było ciężko, a on to jak ryba w wodzie. Dla mnie może być tak cały czas. Dzisiaj sprawdzałam pogodę , to w Egipcie jest chyba chłodniej.

W poniedziałek wyzwaniem może być powrót do pracy

– Poniedziałek cały dzień w pracy, w klimatyzowanym pomieszczeniu, więc raczej nie będzie problemu. Więcej się nawadniam, biały strój, czapka na głowę. W pracy jest gorzej, bo jest parno i jest wysiłek fizyczny. Klima jest w miejscu dla klientów, dla pracowników niestety nie ma. Myślę, iż jutro zostanę dłużej w pracy, bo jest klimatyzacja – dopowiadają Lublinianie.

TSpi / opr. AKos

Fot. RL

Idź do oryginalnego materiału