Czerwionka-Leszczyny: Kolejne sukcesy karateków

iknurow.pl 3 godzin temu

W sobotę w Jastrzębiu Zdroju odbył się XVI Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin CARBON CUP, w którym wzięło udział 198 zawodników z 23 klubów. Klub Karate Kyokushin Tensho z Czerwionki-Leszczyn reprezentowało dziewięciu zawodników, którzy zdobyli łącznie dziewięć medali, co pozwoliło im zająć trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Wyniki poszczególnych zawodników były imponujące. Janusz Dryjański zdobył drugie miejsce w kata oraz pierwsze w kumite, a dodatkowo został uznany za najlepszego zawodnika turnieju. Roman Kubica, Dominik Janczak i Filip Kubica również odnieśli sukcesy, zdobywając pierwsze miejsca w kumite. Zofia Cieślik zdobyła pierwsze miejsce w kata oraz drugie w kumite, a Piotr Witoszek zajął drugie miejsce w kumite. Filip Wyrobek ukończył zawody na trzecim miejscu w kumite. Mimo dobrych występów, pozostali zawodnicy nie zdołali przebić się do strefy medalowej.

Organizatorem turnieju był Jastrzębski Klub Kyokushin Karate Kumite pod kierownictwem shihana Janusza Piórkowskiego (5 dan), a głównym sędzią turnieju był shihan Robert Kopciowski (6 dan), przy wsparciu shihana Arkadiusza Sukiennika (5 dan) jako sędziego technicznego.

Info: Klub Karate Kyokushin Tensho Czerwionka-Leszczyny