"Członkostwo w wersji light". UE ma nowy plan dla państw kandydujących. Chce nadrobić "straconą dekadę"
Zdjęcie: Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wraz z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen w Brukseli, 6 marca 2025 r.
Komisja Europejska pracuje nad planem, który pozwoli krajom kandydującym korzystać z części unijnych przywilejów jeszcze przed przystąpieniem do Wspólnoty. Bruksela chce w ten sposób zachęcić je do reform, a jednocześnie przekonać sceptyczne stolice. Nie wszystkim krajom kandydującym taki pomysł się jednak podoba.

1 godzina temu




![Ostatni dzwonek w ZSZ nr 4 w Ostrołęce. Koniec roku szkolnego [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/img_4488.jpg)

![Wakacje czas zacząć! Tak zakończono rok szkolny w ZSZ nr 1 [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/img_4598.jpg)





